Teatralna "Szóstka"

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W RUMI

Teatralna Szóstka z nagrodami w VI Przeglądzie Teatrów Amatorskich „Kurtyna”

Miło nam poinformować, że nasi młodzi aktorzy z Teatralnej Szóstki zdobyli Kurtynę Publiczności i Kurtynę na Bis za choreografię w VI Przeglądzie Teatrów Amatorskich „Kurtyna”.

Jest to nie lada wyróżnienie, ponieważ stanęli w rangi z teatrami dorosłych i młodzieży, którzy swoje przedstawienia grają od wielu lat i które to spektakle są nawet biletowane.

Dziękujęmy Paulinie Dąbkowskiej, Oliwce Gazarkiewicz, Julii Mielewczyk, Wiktorii Zmudzie, Agacie Pernak, Zuzannie Browarczyk, Mikołajowi Musze, Wiktorii Kubik, Magdzie Kowalczyk, Oli Barzowskiej, Marcie Rybińśkiej, Saszy Perekopskiej, Zosi Drozdowicz, Lilce Grabczak, Milenie Karp, Zuzi Boryckiej, Mai Biandze i Hani Kaczyńskiej za dostarczenie nam wielu wzruszeń i promocję szkoły w świecie artystycznym Trójmiasta i nie tylko.

Teatralna Szóstka

Opublikowane 2019-12-05 ADM

Teatralna Szóstka finalistą "Kurtyna na na bis" oraz zdobywcą III miejsca "Brązowej Kurtyny"

Gratulujemy.

W blasku gniewińskiej sceny teatralnej Teatralna Szóstka sięgnęła po najwyższe w swojej historii i w dziejach SP 6 w Rumi trofeum

I miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Teatralnym „Wieżowisko".

Złota ekipa

Paulinka, Oliwka G, Zuzia, Ala, Weronika, Wojtek, Jeremi, Marta, Kuba, Łukasz, Anastazja, Weronika K, Oliwka K, Daria, Roksana, Mikołaj, Tymek i Oliwka F – to nasi młodzi zwycięzcy, dzieciaki, które poprowadziły SP 6 w Rumi do zdobycia laurów na tak wielkim konkursie.

Dodatkowo Łukasz G. otrzymał nagrodę indywidualną za kreację aktorską.

Kiedy prawie 10 lat temu pani Anna Gliszczyńska-Żywicka i pani Justyna Senderska zakładała Teatralną Szóstkę, nawet przez chwilę nie pomyślały, że jest to właśnie ten moment w życiu, który otwiera przed nimi drogę do prawdziwej, najważniejszej pasji i że przyniesie ona im tyle różnorodnych emocji, tyle radości i że będzie trwała tyle lat mimo chwilowych zwątpień i trudności. Potem dołączyła do zespołu p. Ania Samp i we trzy podróżowały przez warsztaty, przeglądy, konkursy, by uczyć się, lepiej uczyć dzieci teatru. Ogólnopolski konkurs pokazał, że nie trzeba rezygnować z marzeń, że one się spełniają, gdy się mocno wierzy i kocha, to co się robi.

Niebieskie tarcze dla Teatralnej Szóstki

Siedemnaścioro aktorów naszej Teatralnej Szóstki stanęło na najwyższym podium XXXIV Turnieju Teatralnego zwanego Niebieskimi Tarczami. Jest to ważny konkurs teatralny, nad którym patronat sprawuje Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Oprócz grupowego zwycięstwa komisja w składzie:

Beata Buczek-Żarnecka – od 1994 roku aktorka Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Ostatnio mogliśmy podziwiać ją w „Królowej Śniegu" i „Pokojówkach",

Mariola Jankowska-Seremak – aktorka estradowa i dramatyczna. Wybitny znawca i specjalista ds. literatury, nauki i wydawnictw. Doświadczony juror konkursów recytatorskich. Na co dzień związana z Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku;

Agnieszka Babicz – Stasierowska - polska śpiewaczka i piosenkarka oraz aktorka teatralna, filmowa, estradowa i telewizyjna. Od 2000-2016 współpracowała z kabaretem Koń Polski, aktualnie związana z Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni

zdecydowała się uhonorować statuetką za kreację aktorską Anastazję Ramutkowską za rolę Niebieskiego ptaka i Łukasza Grzywacza za rolę narratora.

W skład zwycięskiej ekipy wchodzili: Paulina Dąbkowska, Oliwia Gazarkiewicz, Zuzanna Recke, Alicja Gosiewska, Weronika Gabrych, Jeremi Linowiecki, Wojciech Knapiak, Marta Kachel, Jakub Dominikowski, Łukasz Grzywacz, Daria Orzęcka, Anastazja Ramutkowska, Oliwia Kramp-Kłosińska, Roksana Adamiak, Mikołaj Modzelewski, Tymon Brzuzy i Weronika Koralewska.

Dziób w dziób w Teatralnej Szóstce

Akceptacja inności, smutek, szczęście, doświadczenie prawdziwej przyjaźni, strach, o tych i jeszcze innych uczuciach opowiadał spektakl pt. „Dziób w dziób", który mogliśmy podziwiać na deskach Teatru Lalki Tęcza w Słupsku.

Była to historia o bandzie gołębi, którym dobrze się żyje w swojej grupie,

a każdy kto różni się od nich, staje się potencjalnym wrogiem. Na szczęście pojawia się Ktoś, kto wrażliwością i odwagą próbuje obalić te stereotypy. Teatr lalki to nowe doświadczenie dla „Teatralnej Szóstki". Okazało się jednak, że jest to teatr nie tylko dla młodych, że animując lalką można ukazać świat bliski i starszym odbiorcom. Warsztaty teatralne i lekcja

z podstawowej umiejętności poruszania lalką przyniosła nam nowe doznania. Kto wie, może w przyszłości spróbujemy stworzyć spektakl lalkowy.

Na razie przygotowujemy się do czterech przeglądów teatralnych. Najbliższy, zwany Maglem Teatralnym, już pod koniec marca. Trzymajcie kciuki!

Wigilia

Teatralna Szóstka podczas Przeglądu Brudnych Skeczy.

Teatralna Szóstka w muzyczno- kabaretowej odsłonie " Gdzie diabeł nie może, tam nauczyciela pośle".

"I Ty możesz być Brzydkim Kaczątkiem"- o tolerancji wobec inność- Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawnych.

Premiera "Krzywej Bajki"

Teatralna Szóstka zdobyła wyróżnienie na XXXIII Przeglądzie Teatralnym "Niebieskie Tarcze".

Latamy ze szczęścia.

III miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatralno- Kabaretowym " Wieżowisko ".

Trzy dni 12-godzinnych zmagań teatrów amatorskich podczas największego w Polsce przeglądu teatralnego.

Jesteśmy przeszczęśliwi. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Próba do Dnia Niepodległości