Aktualności SP6 2020-12-21

Opublikowane 2020-12-21 MZ

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” - Św. Jan Paweł II

W grudniu bieżącego roku Szkoła Podstawowa nr 6 w Rumi po raz pierwszy przyłączyła się do ogólnopolskiego projektu społecznego Szlachetna Paczka, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

W tym wyjątkowym, przedświątecznym czasie poczuliśmy potrzebę, aby nieść wsparcie, by dotrzeć do prawdziwej biedy - tej niezawinionej, ukrytej, Chcieliśmy

w ten sposób umocnić najsłabszych i potrzebujących w ich zmaganiach z losem, przywrócić im nadzieję i wiarę w bezinteresowną dobroć ludzi.

Pomocą objęliśmy Pana Leszka, 54-letniego mieszkańca Gdyni. Cierpi on na ciężką chorobę związaną z uszkodzeniem mózgu, która objawia się u niego poważnym upośledzeniem pamięci. Zmaga się także z niedowładem kończyn

i potrzebuje pomocy przy wykonywaniu większości codziennych czynności. Od kilku lat choroba całkowicie uniemożliwia mu podjęcie pracy, mężczyzna utrzymuje się wyłącznie z niskich świadczeń socjalnych.

Społeczność naszej szkoły zjednoczyła siły, serca i zabrała się energicznie do pracy. Dzięki niezwykłej mobilizacji i zaangażowaniu rodziców, nauczycieli, uczniów i pracowników obsługi w bardzo krótkim czasie, bowiem od 20 listopada do 9 grudnia 2020 r., udało się zebrać wszystkie potrzebne Panu Leszkowi artykuły

i produkty. Budynek szkoły zamienił się niemal w fabrykę świętego Mikołaja. Jedni segregowali, drudzy pakowali, trzeci zaklejali i opisywali paczki. W efekcie tej pracy udało się skompletować 44 kartony darów, których łączna wartość wyniosła 9500zł. Wśród artykułów pilnej potrzeby znalazły się między innymi: odkurzacz (poprzedni zepsuł się Panu Leszkowi, a skromne fundusze nie pozwalały na zakup nowego), fotel, mikrofalówka, rolety wraz z montażem, panele podłogowe i pianka pod nie, artykuły spożywcze i chemiczne, kosmetyki i środki czystości, ubrania, pościel, słodycze, artykuły dla kota, gotówka i dekoracje świąteczne. Uczniowie dołączyli też prezent - dar serca w postaci własnoręcznie wykonanego łańcucha na choinkę.

Finał Szlachetnej Paczki, czyli tzw. „weekend cudów” odbył się 12 i 13 grudnia. W tych dniach dostarczyliśmy do magazynu paczki, które następnie zostały przekazane Panu Leszkowi.

Pragniemy z całego serca podziękować Wszystkim Darczyńcom, którzy dobrym sercem, zaangażowaniem, wsparciem materialnym i finansowym przyczynili się do tego, że nasz projekt odniósł sukces.