Dzień Głośnego Czytania

Opublikowane 2019-10-11

W naszej szkole co roku już od 18 lat obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Czytanie rozwija wyobraźnię, język oraz pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. Jest to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W ramach akcji w naszej szkole 30 września 2019 r. MSU zorganizował głośne czytanie i konkurs plastyczny. Pani Dyrektor Irena Łukaszewicz czytała dzieciom legendy kaszubskie. Ogłoszono także konkurs na najpiękniejszą ilustrację do przeczytanej legendy.