Jasełka w Domu Seniora

Opublikowane 2019-12-19 MO

Uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią p. Aleksandrą Lange-Pranszke złożyli wizytę 16 grudnia 2019 r. w Domu Seniora w Rumi. Wizyta odbyła się w ramach akcji „Razem na Święta”. Zaprezentowany został tam montaż słowno-muzyczny, który były darem serca naszych dzieci dla mieszkańców wspomnianej placówki. Występ małych aktorów oraz ich zaangażowanie dostarczyło wielu wzruszeń, a także zachęciło wszystkich widzów do aktywnego udziału poprzez wspólne kolędowanie.

Spotkanie wzbudziło wiele emocji nie tylko wśród ludzi, którzy „jesień” swego życia spędzają w domu seniora, ale również wśród naszych uczniów, którzy podarowali im najwspanialszy prezent – szacunek, podziw oraz chwile radości. Podziękowaniom nie było końca, a najlepszą oceną naszego pobytu jest zaproszenie do ponownej wizyty. Na zakończenie mieszkańcy domu seniora obdarowani zostali przez uczniów stroikami świątecznymi, które zostały wykonane na zajęciach technicznych.

Chwile te na długo pozostaną w naszej pamięci i sercach, a my przekonaliśmy się jak niewiele trzeba, aby sprawić drugiemu człowiekowi radość i choć przez chwilę pozwolić zapomnieć o szarości dnia.

Serdeczne podziękowania kierujemy do p. Anny Kierznikiewicz oraz p. Anety Olbryś za okazane serce i pomoc w wykonaniu stroików świątecznych oraz podczas wizyty w Domu Seniora.