Rumia oczami dzieci

Opublikowane 2020-06-04 MZ

W poniedziałkowe popołudnie (1 czerwca) w plenerze, pod sceną letnią Miejskiego Domu Kultury w Rumi miało miejsce rozstrzygnięcie konkursów – literackiego i plastycznego oraz zadania specjalnego realizowanych w ramach projektu edukacyjnego „Rumia oczami dzieci”.

Rozstrzygnięcie to okazało się dla naszej szkoły szczęśliwe. W konkursie literackim II miejsce zajęła uczennica klasy IV a Magdalena Kowalczyk, która napisała „Życzenia Gniewomira”. Martyna Zielińska z klasy VI a otrzymała wyróżnienie za baśń „Serce Rumi”. Druga wyróżniona baśń to "Rumski smok" Nadii Hinc z klasy V c. Nagrodzone prace znajdą się w wydanym zbiorze opowiadań. Laureatką III miejsca w konkursie plastycznym została Zofia Muchewicz z klasy II d. Jej praca ozdobi wydany przez Urząd Miasta w Rumi ilustrowany kalendarz.

Cieszymy się z sukcesów dziewcząt i serdecznie im gratulujemy.

O nagrody walczyły również szkoły, które miały możliwość wykazania się w zadaniu specjalnym. Polegało ono na przygotowaniu i realizacji projektu ekologicznego. Nasz projekt „Pomóżmy owadom ratować nasz świat” zwyciężył. W opinii jury to nasza szkoła wykazała się ogromnym tempem pracy, kreatywnością i wyjątkowym zaangażowaniem, bo mimo zawieszenia zajęć udało nam się zrealizować różnorodne ekologiczne działania z udziałem uczniów. Zwieńczeniem działań miało być wybudowanie hotelu dla owadów. Niestety pandemia uniemożliwiła dokończenie projektu. Mamy nadzieję, że jesienią owady zapylające, którym tak wiele zawdzięczamy, będą miały przy „6” swoje lokum. Obok powstanie miododajny ogród ufundowany w nagrodę przez urząd miasta.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w realizację projektu. Liczymy na dalsze wsparcie w gromadzeniu materiałów do wybudowania hotelu.

Koordynatorzy projektu