Wielki Maraton Czytelniczy

Dobiegła końca 12. edycja Ogólnopolskiego Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla klas IV-VI odbywająca się pod hasłem przewodnim “Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”. Uczestnikom maratonu postawiono zadanie przeczytania siedmiu książek, z których znajomości co miesiąc rozwiązywali test. Konkurs zorganizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku odbywał się pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz Prezydenta Miasta Gdańska.

W naszej szkole w maratonie wzięło udział 17 uczniów, jednak nie wszyscy dobiegli do mety. Pierwsze miejsce zajęła Julia Burnatowicz (uczennica klasy 6f) z ilością 134 punktów (na 147 możliwych), zdobywając jednocześnie tytuł finalisty konkursu. Drugie miejsce zajęła Magdalena Kowalczyk z klasy Va (120 punktów). Trzecie miejsce przypadło Konradowi Mitasowi z klasy IVe.

Dziękujemy uczestnikom za wzięcie udziału w maratonie - szczególnie tym, którzy stanęli do walki we wszystkich siedmiu etapach. Mamy nadzieję, że włożony trud przyniósł Wam satysfakcję i zadowolenie, a poznane lektury Was wzbogaciły. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!