Opublikowane 2019-11-18 MO

8 listopada bieżącego roku w naszej szkole odbyły się akademie szkolne z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W inscenizacji słowno – muzycznej wzięli uczniowie klas IV – VIII.

W trakcie przedstawienia zobrazowano sytuację polityczną kraju, ukazując dramatyczne chwile w dziejach Polski, jakie miały miejsce przed datą 11 listopada 1918 r., a także ukazano ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.

Uczniowie występujący w akademii recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Uroczystość prowadzili: Paulina Michalska i Kajetan Muller.

Za przygotowanie akademii odpowiedzialne były: p. Bożena Sobolewska, p. Agata Pracel, p. Joanna Wilk, p. Maria Ropela i p. Marlena Bigus.