Warsztaty pszczelarskie

Opublikowane 2019-10-17

11 października w klasie II d odbyły się warsztaty pszczelarskie. Uczniowie osobiście mogli oglądać ula pokazowego - żywe pszczoły, trutnie, matkę pszczelą. Zaznaczyć trzeba, iż szyba takiego ula chroniła dzieci przed ukąszeniami i można było zobaczyć te niesamowite owady z bliska.

Uczniowie przyswoili wiadomości o pożytecznej pracy pszczół, a także o roślinach zapylanych przez pszczoły. Degustowali miód i pyłek. Oglądali pszczelarskie narzędzia. Dzieci przeprowadzały eksperymenty z wtapianiem węzy w ramkę, sprawdzaniem zawartości wody w miodzie. Wytłumaczono również, co się dzieje w danym ulu. Bardzo podobała się wszystkim zabawa w zbieranie pyłku.

Uczniowie byli zadowoleni, ponieważ posiedli wiele nowych wiadomości i doświadczeń. Serdecznie dziękujemy Pani Pszczółce z Pszczółkowa za przeprowadzenie tak wartościowych warsztatów w naszej szkole.