Festiwal Nauk Przyrodniczych

Opublikowane 2019-11-26 MO

23.11.19 r. nasza szkoła zorganizowała III Międzyszkolny Festiwal Nauk Przyrodniczych, który przebiegał pod hasłem „Układ Słoneczny we wszechświecie”.

Turniej łączył wiedzę z czterech przedmiotów: biologii, chemii, geografii i fizyki. Był przeznaczony dla uczniów klas siódmych i ósmych. Wzięło w nim udział 7 szkół podstawowych: SP 1, SP 6, SP 7, SP 9, SP 10, Publiczna Szkoła Sióstr Salezjanek oraz Salezjańska Szkoła Podstawowa w Rumi. Każdą szkołę reprezentowała czteroosobowa drużyna.

Zorganizowano również miejsce, w którym uczniowie mieli możliwość obserwacji wybranych obiektów przez szkolny teleskop, mogli poznać niektóre gwiazdozbiory, wykonane specjalnie na ten festiwal, mogli również za pomocą specjalnej aplikacji dowiedzieć się, ile lat mieliby na poszczególnych planetach.

Uczniowie, realizując zadania, rozwijali umiejętności wynikające z kompetencji kluczowych takich jak: myślenie krytyczne, rozwiązywanie problemów, praca zespołowa, umiejętność porozumiewania się i negocjowania, umiejętności analityczne, kreatywność, poszanowanie przyrody.

Wyniki turnieju:

I miejsce SP 10 Rumia

II miejsce Publiczna Szkoła Sióstr Salezjanek z Rumi

III miejsce SP 6 Rumia

Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Urząd Miasta.

Aleksandra Konkol-Naumowicz