“SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM”

Aktualności SP6 2020-12-15

SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM

Opublikowane 2020-12-15 MZ

W dniach 12 - 16 października tego roku nasza szkoła przystąpiła do kampanii społecznej “JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE”, która była organizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski.
W ramach kampanii przeprowadzono zajęcia edukacyjno - integrujące w klasach I -III, godziny wychowawcze w klasach IV-VIII. Nasi uczniowie wzięli udział w konkursach plastycznych i literackich.
Przeprowadzone działania przyczyniły się do lepszego poznania sposobu funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku.
Za udział w kampanii społecznej nasza szkoła otrzymała Certyfikat “SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM”.
Dzięki tym działaniom wiemy jak pomagać osobom niewidomym i niedowidzącym. Jesteśmy bardziej wyczuleni na ich problemy.