WYCIECZKA NA WESTERPLATTE

Wycieczka na Westerplatte

Opublikowane 2021-10-18MZ

Dnia 6 października klasa 3 B oraz 3 C udały się na wycieczkę autokarową na Westerplatte.
Głównym celem wycieczki było zapoznanie uczniów z historią tego miejsca i wydarzeniami pierwszych dni II wojny światowej. Pan przewodnik bardzo ciekawie opowiedział dzieje tego miejsca. Uczniowie zapoznali się z topografią półwyspu, rozmieszczeniem obiektów tworzących system obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej oraz przebiegiem działań obronnych we wrześniu 1939 roku. Poznały również sylwetki ludzi , którzy poświęcili życie w obronie tego miejsca. Zobaczyli ruiny koszar oraz pomnik Obrońców Wybrzeża. W tym miejscu uczniowie zapalili znicze i uczcili minutą ciszy wszystkich poległych żołnierzy walczących o wolność naszej Ojczyzny.
Dzieci zrozumiały, jak ogromną wartością w życiu każdego człowieka jest pokój i wolność.
Była to niezapomniana lekcja historii i patriotyzmu.