Zajęcia w Leroy Merlin

Opublikowane 2019-11-09 MO

5 listopada 2019 roku uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawcami: p. Barbarą Bishą i p. Karoliną Ott uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych „Dzieciaki sadzeniaki”, odbywających się w sklepie Leroy Merlin w Rumi.

Na początku uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze strukturą sklepu, wiele radości sprawiło im wykonanie zdjęcia na traktorkach i kosiarkach. Następnie dzieci zostały zaproszone do przygotowanego specjalnie dla nich stołu, gdzie pod okiem specjalisty posadziły małe, ozdobne rośliny. Sadzonki dzieci mogły zabrać ze sobą do domu.

Po części praktycznej przyszedł czas na część teoretyczną i podsumowanie zdobytej w praktyce wiedzy. Za pomocą prezentacji uczniom został przybliżony świat roślin. Dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w tej części zajęć poprzez zadawanie pytań, rozwiązywanie zagadek i odpowiadanie na pytania prowadzącego. Nie zabrakło oczywiście nagród i słodkiego upominku.