Turniej Scrabble

II Międzyszkolny Turniej Scrabble

Od zeszłego roku szkolnego nasza szkoła jest organizatorem Międzyszkolnego Turnieju w Scrabble.

Scrabble to nie tylko jedna z najpopularniejszych gier na świecie, lecz także doskonały sposób na naukę poprzez zabawę. Rozwija umiejętności logicznego myślenia u dzieci, pobudza kreatywność i uczy zasad zdrowej rywalizacji. Dla nauczycieli stanowi dobry sposób na motywowanie także mniej zdolnych uczniów do pracy, pomaga też uczyć dzieci współdziałania i pracy w grupie.

Klasyczna gra w Scrabble polega na wymyślaniu powiązanych ze sobą słów i układaniu ich na planszy, w sposób przypominający krzyżówkę. Słowa należy ułożyć z płytek, na których znajdują się słowa o różnej wartości punktowej, a wygrywa ten, kto za ułożone słowa zdobędzie najwięcej punktów.

II międzyszkolny Turniej Scrabble odbył się na terenie naszej szkoły 1 lutego 2020, a odpowiedzialne za jego organizację i przebieg były panie: Beata Dżugan, Katarzyna Macyszyn, Alina Janca i Ewa Wojtakowska.

Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie klas VI i VII ze Szkoły Podstawowej nr 6 i ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi.

Laureatami zostali:

- Natalia Wysiadlowska i Małgorzata Szechalewicz ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi - I miejsce,

- Weronika Gabryś i Agnieszka Panuś ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi – II miejsce,

- Nela Zielke i Natalia Wrzeszcz ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi - III miejsce.

Wszyscy uczniowie biorący udział otrzymali podziękowanie oraz drobne upominki, które wręczyła pani dyrektor Aleksandra Brunat. Nagrody zwycięskim drużynom zostaną wręczone w późniejszym terminie.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w przyszłym roku.