Śniadanie daje moc

Opublikowane 2019-11-18 MO

8 listopada 2019 r. już po raz piąty wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły wzięły udział w ogólnopolskiej akcji promującej zdrowy styl odżywiania: "Dzień Śniadanie daje moc". Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami w bardzo zaangażowany sposób przystąpili do realizacji tego przedsięwzięcia. Już od samego rana na drugim piętrze szkoły rozchodził się wspaniały zapach warzyw, owoców i innych produktów, które uczniowie wykorzystali do zrobienia swoich drugich śniadań. Dzieci samodzielnie lub z niewielką pomocą przygotowywały pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki, sałatki jarzynowe i owocowe, szaszłyki pełne witamin, pasty z warzyw i twarożku. Nie brakowało oczywiście i czegoś do picia. Były więc fantazyjne koktajle owocowo - warzywne, soki świeżo wyciśnięte oraz zdrowa woda z cytryną. W tym dniu można było nawet spróbować naleśników z domowym dżemem, jajecznicy oraz chleba pieczonego przez rodziców. Oczywiście nikt tego dnia nie zapomniał o zasadach dobrego wychowania, więc w każdej klasie uczniowie z wielkim zapałem nakrywali do stołu, rozkładali serwetki oraz sztućce i talerze. Dzieci i ich wychowawcy pracowali z ogromną radością i zaangażowaniem. Ten dzień sprawił, że kolejny raz przekonaliśmy się jak ważne jest zdrowe odżywianie, ale nie tylko od święta.