Sportowcy SP6 Rumia

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W RUMI

Przez ruch do zdrowia

data publikacji 2019.06.14

Dnia 23.05.2019r. odbyła się na hali widowiskowo-sportowej MOSiR-u w Rumi jubileuszowa XV edycja zawodów lekkoatletycznych dla dzieci niepełnosprawnych

pod hasłem „Przez ruch do zdrowia”.

Organizatorami zawodów była nasza szkoła, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi oraz Urząd Miasta Rumi.

Honorowy patronat nad imprezą objął Poseł na Sejm - Pan Jan Klawiter oraz Burmistrz Miasta Rumi - Pan Michał Pasieczny.

Na zawody przybyli uczestnicy z Gdyni, Wejherowa oraz Rumi.

Zawodnicy brali udział w 5 konkurencjach :

• bieg na 30m w tym wyścig dla wózkowiczów

• rzut piłeczką palantową ze względu na bezpieczeństwo zastąpiono rzutem autowym

• pchnięcie piłką lekarską

• skok w dal z miejsca

• bieg na 200m

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale, zaś wszyscy zawodnicy nagrody rzeczowe

i słodycze. Podczas części oficjalnej zawodów wykonano pamiątkowe zdjęcia

oraz wręczono upominki za wieloletnią współpracę.

Można było też zwiedzić kampera z dorobkiem sportowym P. Edmunda Pałasza-rumskiego niepełnosprawnego sportowca.

Zawody przebiegały w miłej sportowej atmosferze.

Dnia 11.03 .2019r. na Hali MOSiR w Rumi odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci w Sztafetach sprawnościowych.

Drużyna z naszej szkoły (Dziewczęta + Chłopcy) wywalczyła na tych zawodach III miejsce. Gratulujemy!!!