I Powiatowy Konkurs Poezji Anglojęzycznej

Opublikowano 2022-12-19MZ

W naszej szkole odbył się I Powiatowy Konkurs Poezji Anglojęzycznej. Jest to kontynuacja wieloletniego Międzyszkolnego Konkursu.

Do konkursu przystąpiło pięć placówek: Szkoła Podstawowa nr 6 z Rumi, Szkoła Podstawowa nr 7 z Rumi, Szkoła Podstawowa nr 8 z Rumi, Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna z Rumi oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębogórzu.

Swoje umiejętności przedstawiło 12 uczniów, którzy byli oceniani przez 5 osobową komisję. Po wystąpieniu wszystkich uczestników, komisja udała się na obrady. Poziom recytacji był bardzo wysoki, dlatego komisja miała bardzo duży problem z przyznaniem miejsc. Po burzliwych obradach, komisja przyznała następujące miejsca:

1 miejsce: Szymon Kuropatwa SP nr 7 z wierszem ’A Ride With Santa’;

2 miejsce: Zofia Ostrowska z Podstawowej Ekologicznej Szkoły z wierszem ’Winter is mine’

3 miejsce: Tymoteusz Kałędkiewicz z SP 7 z wierszem ’A Chubby Snowman ’

Oraz 3 wyróżnienia:

Lucja Mateja z SP6

Kornelia Chodak z Podstawowej Ekologicznej Szkoły

Wojtasik Lilianna z SP7

Wymienieni laureaci oraz pozostali uczestnicy, otrzymali dyplom oraz upominki.

Konkurs został przeprowadzony w bardzo świątecznej, rodzinnej atmosferze.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom oraz rodzicom za przybycie.

Organizatorom konkursu za stworzenie tak miłej atmosfery.