Ogólnopolski konkurs “SZKOŁA Z GIGANTAMI”

Aktualności SP6 2020-12-17

II MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

W RAMACH EDYCJI “SZKOŁA Z GIGANTAMI”

Opublikowane 2020-12-17 ADM

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Aleksandra Majkowskiego w Rumi wzięła udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA SZKOŁĘ Z NAJWYŻSZĄ ILOŚCIĄ OSÓB (UCZNIÓW I NAUCZYCIELI) BIORĄCYCH UDZIAŁ W WYDARZENIU “SZKOŁA Z GIGANTAMI”. Do konkursu przystąpili nauczyciele oraz uczniowie klas 3 - 8, którzy rejestrowali się na poniższe warsztaty:

• “Nauczyciel przyszłości” - programowanie w języku Python;

• “Nauczyciel przyszłości” - programowanie w języku Scratch;

• “Nauczyciel przyszłości” - Narzędzia do prowadzenia lekcji online;

• Tworzenie gier w świecie Scratch - uczniowie w wieku 9 - 12 lat;

• Zagadnienia z zakresu tworzenia stron internetowych, podstaw języków HTML oraz CSS - uczniowie w wieku 13 - 18 lat.

Konkurs rozpoczął się 16 listopada 2020 r., a zakończył 4 grudnia 2020 r. o godz. 18.00. Pomimo tego, że termin konkursu przypadł na zdalne nauczanie, to zarówno nauczyciele, jak i uczniowie bardzo zaangażowali się w rejestrację, a następnie w uczestnictwo online w powyższych warsztatach.

Na 1464 placówki biorące udział z całej Polski w konkursie, to właśnie Szkoła Podstawowa nr 6 z Rumi zajęła II miejsce i otrzymała tytuł Srebrnego Partnera. Dodatkowo za zajęcie miejsca na podium szkoła odbierze takie nagrody jak:

• voucher o wartości 2 000 zł na nowy sprzęt IT;

• voucher dla najlepszego ucznia na wybrany kurs semestralny w szkole Giganci Programowania ;

• oraz zamknięte szkolenie dla kadry pedagogicznej z narzędzi do nauczania online.

Patronem honorowym powyższego konkursu było Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Wszystkim, którzy się zaangażowali serdecznie dziękujemy. To piękny prezent na 60 lecie Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi.