Dzień Tabliczki Mnożenia

Opublikowane 2019-10-22 MO

Po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Tym razem to święto przypadło na 4 października.

Nasz „patrol egzaminacyjny” wybrał się do swojego ulubionego sklepu „Żabka”, gdzie chętnie posila się w drodze do szkoły. Uczniowie klasy VI g przepytywali „odważnych” klientów i mieszkańców przechodzących obok. W szkole odpytywali nauczycieli i pracowników oraz chętnych rodziców. Wszyscy spisali się na medal.

Natomiast obecni tego dnia uczniowie klas III naszej szkoły sprawdzili swoją wiedzę z tabliczki mnożenia pod okiem wychowawców, a dla uczniów klas IV-VIII zorganizowano specjalny kącik w szkole. W tym roku impreza cieszyła się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Przepytano 312 osób i wydano bardzo dużo certyfikatów. Każdy kto odpowiedział bezbłędnie na 5 pytań wylosowanych przez siebie, otrzymał certyfikat eksperta tabliczki mnożenia oraz coś słodkiego.

Do zobaczenia za rok. Grażyna Michalska