Rumia oczami dzieci

Opublikowane 2020-03-07 MO

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji III edycji projektu Rumia oczami dzieci, który będzie realizowany w terminie: 01.02.-31.05.2020 r. Projekt składa się z sześciu zadań tematycznych i dwóch konkursów.

Pierwszym zadaniem było przeprowadzenie lekcji, w trakcie których uczniowie poznali znaczenie symboli miejskich. Jego realizacja rozpoczęła się od zawieszenia planszy z symbolami miejskimi w widocznym, najbardziej uczęszczanym miejscu w szkole – na głównym holu na parterze. Wszyscy uczniowie zostali zapoznani z herbem i logo Rumi. Wychowawcy prowadzili lekcje z wykorzystaniem planszy z symbolami, a także materiałów filmowych, które znajdują się na kanale YouTube, wskazanych przez organizatora projektu.

Dodatkowo młodsze dzieci wykonały symbole, malując szablony z zachowaniem kolorystyki, a starsze na zajęciach plastycznych różnymi technikami (wyklejanka, wydzieranka, akwarela, program Paint) stworzyły symbole miasta. Wszystkie prace plastyczne zostały zawieszone na tablicach w różnych miejscach w szkole.