SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W RUMI

26.09.2020 Europejski Dzień Języków Obcych

Z okazji zbliżającego się Europejskiego Dnia Języków Obcych niektórzy uczniowie naszej szkoły nagrali wywiady oraz filmiki, a także przygotowali prezentacje. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania przygotowanych materiałów :).

prezentacja Natasza Wojczys 22
Prezentacja na konkurs Kacper Gurzęda
EUROPEAN DAY OF LANGUAGES Natalia Wietek 6d
Uczymy się języków obcych Jakub Kopała 8d.pdf
Nikola Blumkowska 4E projekt angielski.mp4
Wywiad Natalia Kirstein i Sandra Pionk 6d.mp4

Cafe London – 25.11.2019

Nasza kawiarenka cieszy się coraz większą popularnością. Uczniowie chętnie wykonują zadania z języka angielskiego i zdobywają kolejne pieczątki do swoich legitymacji. Słodycze i inne smakołyki znikają w oka mgnieniu. W związku z tym postanowiłyśmy zawędrować z naszą Cafe London również na drugie piętro, co bardzo spodobało się młodszym uczniom, którzy tłumnie kupowali wypieki uczniów i ich rodziców.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski ”Be a Poet” w SP1

26.11.2019 uczennice z klas IV wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim z Języka Angielskiego organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1. W tym roku tematem przewodnim utworów był My family (Moja rodzina). W konkursie wzięło udział 18 uczniów z rumskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały Magdalena Kowalczyk 4a, Monika Lubomirska 4c i Lena Ładogórska 4c. Dziewczynki pięknie zaprezentowały przygotowane wiersze, a jedna z nich - Magdalena Kowalczyk -zajęła 1 miejsce☺. Gratulujemy zwycięstwa i zachęcamy do brania udziału w kolejnych edycjach tego konkursu.

Konkurs Kuratoryjny i Multitest

15 października uczniowie naszej szkoły mogli zmierzyć się z zadaniami konkursowymi z języka angielskiego w eliminacjach szkolnych w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym organizowanym przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. W eliminacjach wzięło udział 29 uczniów z klas VII i VIII, nad których przebiegiem czuwały panie Joanna Malewska, Sylwia Wajchert i Andżelika Netter.

29 uczniów klas IV – VIII wzięło udział w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego, organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej - Multitest, który odbył się 23 października. Konkurs miał formę testu wielokrotnego wyboru składającego się z 26 pytań. Konkurs przeprowadziły panie Joanna Malewska, Sylwia Wajchert i Ewa Wojtakowska. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników, które odbędzie się 16 grudnia.

Zachęcamy uczniów do odwiedzenia strony z archiwalnymi testami, sprawdzenia swojej wiedzy i wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.

Październikowa Cafe London – 29.10.2019

Koniec października w kulturze Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych to czas obchodów Halloween. Nauczanie języka obcego wzbogacone o elementy kulturowe pomaga w poszerzaniu słownictwa i rozwijaniu zainteresowań związanych ze zwyczajami panującymi w krajach anglojęzycznych. W związku z tym październikowa kawiarenka Cafe London zapełniła się, dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców, wszelakimi słodkościami, które nawiązywały w swym wyglądzie do symboli związanych z Halloween. Organizacją i sprzedawaniem zajmowali się uczniowie kl. 7d pod czujnym okiem pani Joanny Malewskiej. Oprócz delektowania się wypiekami, uczniowie mogli rozwiązywać zadania o tematyce poświęconej temu zwyczajowi i zdobyć kolejne naklejki do swoich legitymacji.

Dziękujemy rodzicom za aktywny udział i zachęcamy do dalszej współpracy!

Podziękowania z Buckingham Palace

Wielka Brytania w tym roku w maju świętowała narodziny syna księżnej Megan i księcia Harry’ego. Z całego świata płynęły gratulacje dla rodziców nowo narodzonego dziecka. List z gratulacjami został wysłany również przez uczniów klasy 7d i nie został bez odpowiedzi - w lipcu uczniowie otrzymali podziękowania z Pałacu Buckingham.

26.09.2019 Europejski Dzień Języków Obcych

Co roku w naszej szkole uczniowie z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych przygotowują specjalne lekcje, w czasie których poszerzają swoje wiadomości na temat krajów europejskich i doskonalą umiejętności językowe. Chętni uczniowie prowadzili tego dnia przygotowane przez siebie lekcje w formie quizu i przedstawiali prezentacje multimedialne. Klasy młodsze (1-3) brały udział w konkursie plastycznym „The European flag”. Każdy uczestnik konkursu otrzymał certyfikat, a zwycięzcy nagrody. W czasie przerw czynna była kawiarenka Cafe London, gdzie można było zakupić wypieki wykonane według przepisów z różnych krajów europejskich. Na chętnych chcących doskonalić swój warsztat językowy czekały zadania, za wykonanie których otrzymali naklejki do legitymacji Cafe London. Na osoby, które uzbierają komplet 8 naklejek, czeka nagroda w czerwcu.

Program Insta.Ling dla Szkół

Lekcje języków obcych w naszej szkole prowadzone są przeróżnymi metodami. Do jednej z nich należą programy i aplikacje wspierające naukę i utrwalanie poznanego już słownictwa. Do programów tych należą Insta.Ling dla Szkół, Quizlet i Extra Homework Online.

W bieżącym roku nasza szkoła ponownie przystąpiła do Programu Insta.Ling dla Szkół. Systematyczne korzystanie z tego programu wpływa na poprawę poziomu przyswojenia słówek oraz powoduje zwiększenie pewności siebie uczniów posługujących się językiem obcym.

Program Insta.Ling dla Szkół daje nauczycielom, uczniom i ich rodzicom bezpłatny dostęp do strony WWW w ramach programu szkolnego. Zadaniem ucznia, który przystąpił do Programu jest systematyczne logowanie się i wykonanie powtórki słownictwa przydzielonego przez nauczyciela. Po każdej sesji uczeń dostaje raport z systematyczności i postępów pracy.

Link do strony: https://instaling.pl