ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA

Opublikowane 2021-05-29 MZ

31 maja obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA. Każdego roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stara się zwrócić uwagę ludzi na kwestię zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych skutków palenia tytoniu.

Święto jest okazją do ogólnospołecznej akcji edukacyjnej informującej

o zdrowotnych następstwach używania tytoniu i zachęcającej do wyboru zdrowego stylu życia wolnego od dymu tytoniowego. 31.05.2021r. w naszej szkole uczniowie klas 4-8 zaprezentowali ciekawe prace plastyczne, wykonane głównie w grafice komputerowej. Uczniowie klas starszych mieli okazję zapoznać się online z filmami edukacyjnymi na temat szkodliwego wpływu palenia papierosów na zdrowie człowieka. Temat ,, Światowego Dnia bez Papierosa” poruszany był również na godzinach wychowawczych w klasach starszych.