Rajd "Mapa emocji"

Opublikowane 2020-03-02 MZ

29 lutego 2020 r. klasa IIId, IIIc oraz IId wybrały się na Rajd „Mapa emocji”, którego elementem była realizacja programu prozdrowotnego szkoły. Leśna wędrówka, połączoną z elementami edukacji prozdrowotnej, wdrażała uczniów do sportowego i rekreacyjnego spędzania wolnego czasu.

Celem już IX rajdu było poznanie plusów i minusów emocji rządzących człowiekiem; kształtowanie przekonania, iż każda emocja jest niezbędna do prawidłowego rozwoju ludzi; rozwijanie wśród dzieci zamiłowania do uprawiania turystyki, poznanie walorów turystycznych najbliższej okolicy oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do utrzymania zdrowia i kondycji fizycznej.

Z wielkimi emocjami i zaangażowaniem dzieci przystąpiły do wędrówki. Z piosenką „Pingwinek” na ustach i z radością przemierzały leśne dróżki rumskiego lasu, wykonując zadania zgodnie z fabułą rajdu, którego tematyka inspirowana jest bajką „W głowie się nie mieści”.