"Mój anioł"

Opublikowane 2020-03-03 MO

Warsztaty odbyły się 15 lutego 2020 roku. Prowadziła je pani Lucyna Wilkowska, która jest właścicielką pracowni ceramicznej „Basala” w Wejherowie. Prowadząca wyjaśniła dzieciom specyfikę pracy z gliną i udzieliła praktycznych wskazówek, po czym dzieci ochoczo przystąpiły do pracy.

Tematem warsztatów był „Mój anioł”. Dlatego każdy artysta wykonywał innego, tylko jego Anioła. Powstały dzięki temu bardzo urozmaicone prace, przy wykonywaniu których wszyscy dobrze się bawiliśmy.

Dzieci po wykonaniu prac koniecznie chciały dalej pracować z gliną, więc prowadząca zgodziła się na wykonanie jeszcze jednej małej pracy. Potem dzieci pomogły spakować swoje dzieła i pani Lucyna zawiozła je do swojej pracowni, gdzie będą wypalone, pokryte szkliwem i ponownie wypalone.

W tej chwili oczekujemy na nasze prace i każdy z uczestników ciekawy jest, jak zmienił się jego anioł pod wpływem wysokiej temperatury w piecu ceramicznym.