XIX dyktando kaszubskie

Aktualności SP6 2020-12-01

XIX dyktando kaszubskie

Opublikowane 2020-12-01 MZ

W piątek, 23 października 2020 roku w naszej szkole do konkursu XIX dyktanda kaszubskiego przystąpiły dwie uczennice: Agata Cichosz, uczennica klasy VI b oraz Monika Musiałkowska, uczennica klasy II c.

Dziewczęta długo przygotowywały się do napisania tego wymagającego tekstu poprzez wykonywanie dodatkowej pracy zadawanej przez nauczyciela. Z ich relacji wynika, iż dyktando okazało się trudne, szczególnie dlatego, że była to ich pierwsza taka praca w życiu, a języka kaszubskiego uczą się dopiero niespełna dwa lata.

Podczas ogłoszenia wyników, które miało miejsce w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Redzie, okazało się, iż młodszej uczestniczce reprezentującej naszą szkołę, Monice Musiałkowskiej, udało się osiągnąć wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. Osiągnięcie okazuje się jeszcze większe, gdy zauważymy, że Monika nie wywodzi się z rodziny mówiącej po kaszubsku, a jest pochłonięta pasją do kultury, historii i języka regionu. Gratulacje!!!