Dzień Sportu

Opublikowane 2019-12-16 MO

3 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Aby uczcić to święto, 10 grudnia 2019 r. na hali MOSiR zorganizowaliśmy Dzień Sportu, w którym udział wzięli uczniowie niemalże wszystkich klas integracyjnych SP6 – od pierwszaków do ósmoklasistów.

Podczas imprezy uczniowie brali udział w konkurencjach we wcześniej ustalonych parach, według zasady - uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi + uczeń pełnosprawny. Musieli oni zmierzyć się z takimi zadaniami, jak: skok w dal z miejsca, rzuty do kosza, strzały na bramkę w unihokeju, rzuty woreczków do celu oraz rzut piłką lekarską w tył ponad głową.

Celem imprezy było budowanie prawidłowych, przyjaznych relacji pomiędzy uczniami oraz ich integracja poprzez zabawę i współudział w zawodach. Ponadto kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji oraz przestrzegania reguły fair play.

Impreza odbyła się w sympatycznej, radosnej atmosferze, pełnej szacunku i zrozumienia dla indywidualnych możliwości kolegów z niepełnosprawnościami. Energia płynąca od uczestników udzieliła się uczniom będącym na widowni, którzy aktywnie kibicowali, dopingowali i zagrzewali do wysiłku swoje klasy.