ŻYCIE NA WSI

Opublikowane 2022-06-09 MZ

W środę, 8 czerwca 2022 roku klasy III d i III e miały niecodzienną okazję, aby wybrać się do tradycyjnego gospodarstwa rolnego położonego w Dolinie Jadwigi. Cały dzień spędziły w towarzystwie wspaniałej pani gospodyni, na pięknym terenie otoczonym pagórkami. Uczniowie słuchali informacji na temat uprawy zbóż i rozpoznawali ziarna. Fantastycznie bawili się przygotowując bułeczki w dowolnym kształcie. Ćwiczyli sznurowanie na drewnianych modelach butów. Uczyli się jak przygotować kluseczki dla kaczek. Obserwowali kozy, króliki, kaczątka, kury i koguty oraz koty i psy. Zwiedzili oborę, gdzie głaskali cielaki i krowy. Przypomnieli sobie również proces pozyskiwania mleka. Byli świadkami ucieczki krowy na pole. Niezwykłą atrakcją była przejażdżka agrobusem po wsi. Dzieci poznały maszyny rolnicze. Spacerowały polami rozpoznając rośliny. Wykonały kolorowe rysunki na balotach z sianem. Degustowały placki ziemniaczane i herbatkę z rosnącej w ogródku mięty. Do gospodarstwa przyjechała kapela kaszubska, która uczyła regionalnych tańców i przyśpiewek. Był również czas na swobodną zabawę.

Pogoda dopisała, wycieczka się udała.