Ankieta szkolna

dla rodziców

opublikowano: 2019-09-17

Ankieta dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych

Ankieta dotyczy bezpieczeństwa i relacji rówieśniczych w szkole. Ankieta przeprowadzona od czerwca do września 2019 roku.

Pomyśl o uczennicach i uczniach z Twojej obecnej klasy.

Przeczytaj poniższe pytania i zaznacz, jak wiele jest w klasie osób, które:

Dręczenie polega na tym, że jedna uczennica/jeden uczeń lub grupa w szkole przez dłuższy czas robi innemu uczniowi/innej uczennicy bardzo przykre rzeczy (bije, przezywa, obgaduje, wyklucza z grupy). Taka uczennica/taki uczeń ma spore trudności, żeby się obronić przed tymi, którzy robią mu przykrości. Nie liczą się jako dręczenie zwykłe, rzadkie sytuacje, kiedy ktoś się pokłóci w klasie. Pomyśl o tym roku i zaznacz jak często w tym czasie:

Jak często zdarza Ci się, że ktoś tak Cię traktuje? Zaznacz jedną odpowiedź przy każdym wierszu:

Opisz zajęcia pozalekcyjne w Twojej szkole lub okolicy (zaznacz każdy punkt, który Ciebie dotyczy):