Lecimy na Marsa!

Aktualności SP6 2020-10-19

Opublikowane 2020-10-19 MO

8 października uczniowie klas 7b, 7d, 7e, 7g polecieli w kosmos i obejrzeli niebo z edukatorami Centrum Nauki Kopernik. Braliśmy udział w całodniowych zajęciach online e-Planetobus.

Niebo w zasięgu ręki

E-Planetobus to interaktywny pokaz nieba na żywo. Edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik pokazują, że aby zostać badaczem kosmosu nie trzeba mieć ogromnego teleskopu. Każdy może obserwować niebo i poznawać zagadnienia związane z kosmosem.

W czasie zajęć online uczniowie poznali Układ Słoneczny i gwiazdozbiory widoczne aktualnie na niebie. Poruszali się pojazdami marsjańskimi. Wybrali się też na wycieczkę w kierunku wybranej przez siebie planety i dowiedzieli jak otrzymać bilet na Czerwoną Planetę. Każde dziecko mogło samodzielnie przeprowadzić eksperyment obrazujący wybrane zjawisko astronomiczne.

e- Planetobus to część Programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik.

Kolejne spotkanie z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik odbędzie się 30.10 w ramach zajęć e- laboratorium.

W naszej szkole koordynatorem projektu jest pani Agnieszka Wilk.

Wspólny Program Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie” finansowany jest w ramach dotacji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu „Nauka dla Ciebie” realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.