Dzień Europy

Opublikowane 2021-05-12MZ

W dniach 6-7 maja zostały zorganizowane w naszej szkole obchody Dnia Europy w ramach projektu ,,Rumia oczami dzieci”.

Z uwagi na zdalne nauczanie w klasach starszych obchody odbyły się online.

Zorganizowali je nauczyciele języków obcych, którzy przydzielili poszczególnym klasom kraje członkowskie. Uczniowie przygotowali informacje o przydzielonym państwie i przedstawili je kolegom w formie prezentacji lub plakatu poprzez udostępnienie swojego ekranu. Autorzy prac opowiadali o urokach państw Unii i zachęcali do ich odwiedzenia. Warto zaznaczyć, że wszystkie prace wykonane były w języku obcym (j. angielski, j. niemiecki, j. francuski) i w tymże języku prezentowane.

Link do zestawienia wybranych prac uczniów

Klasy edukacji wczesnoszkolnej obchodziły Dzień Europy w szkole.

Uczniowie, pierwszego dnia zapoznali się z historią i najważniejszymi informacjami o Unii oraz wysłuchali hymnu ,,Oda do radości”. Obejrzeli ciekawe prezentacje multimedialne i filmiki.

Następnego dnia każda klasa przygotowała prezentację wybranego kraju Unii Europejskiej.

Wszystkie klasy przygotowały się wspaniale. Uczniowie mogli dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy i ciekawostek o tych państwach oraz spróbować tradycyjnych potraw.

Ciekawym elementem Dnia Europy były stylizacje dzieci. Oczywiście nie zabrakło stylizacji dzieci w naszych barwach narodowych. Największą radość sprawiło uczniom przygotowanie i degustacja potraw z wybranego kraju. Uczniowie wykonali również plakaty o danym państwie, które zawisły na głównych tablicach korytarza.

Szkolne obchody Dnia Unii Europejskiej z pewnością przybliżyły uczniom tematykę o Unii Europejskiej i urozmaiciły tradycyjne szkolne zajęcia.

Odpowiedzialne :

Beata Musiatowicz i Alicja Kepke