Warsztaty z programowania
"Szkolny ROBOT"

Aktualności SP6 2020-10-19

Warsztaty z programowania za zajęcie I miejsce w konkursie plastycznym

"Szkolny Robot" zorganizowanym przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa w Warszawie

Opublikowane 2020-10-19 ADM

16 października 2020 r. uczniowie klasy 3c wzięli udział w warsztatach z programowania za zajęcie I miejsca w konkursie plastycznym“Szkolny Robot“zorganizowanym przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa w Warszawie ogłoszonym w ramach funduszy zewnętrznych. Patronat honorowy wyżej wymienionego konkursu objęty został przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Warsztaty poprowadziła pani Iwona Brzózka-Złotnicka, która wtajemniczyła uczniów w świat programowania i robotyki w bardzo przystępny sposób. Na początku uczniowie programowali na macie edukacyjnej, następnie przy wykorzystaniu tabletów posługiwali się programami Scratch Junior oraz Lightbot Hour. Praca z układem mechatronicznym Makey Makey sprawiła uczniom ogromną radość. Podłączenie uczennic za pomocą przewodów do płytki pozwoliło na wydobycie dźwięków muzycznych. Tym samym uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat przewodzenia prądu. Na koniec spotkania uczniowie sterowali robotami za pomocą tabletów. Dodatkowo w ramach nagrody każdy uczeń otrzymał dyplom, grę CodyRoby oraz worek sportowy.

Powyższe warsztaty pozytywnie wpłynęły na wszechstronny rozwój uczniów, dały im ogromną szansę na zdobywanie kompetencji przyszłości, odpowiedzialne wprowadziły w cyfrowy świat, kształtowały logiczne oraz algorytmiczne myślenie.

VID-20201016-WA0026.mp4