Małe PCK

Aktualnośći

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W RUMI

Pomoc dla Ukrainy

W związku z trudną sytuacją naszych sąsiadów z Ukrainy nasza społeczność szkolna postanowiła włączyć się w akcję pomocy. Stąd też w dniach 9 i 10 marca “Małe PCK” zorganizowało w naszej szkole kawiarenkę dla klas młodszych. Dochód ze sprzedaży pragniemy przeznaczyć na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Dziękujemy też wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w tę akcję i pomogli nam w jej organizacji.

Warsztaty w klasach I-III
„Mały Ratownik”

W tym roku szkolnym już od września rozpoczęło się szkolenie dla uczniów klas I-III w ramach programu „Mały Ratownik”.
Zakres realizacji programu obejmuje dwa podstawowe elementy:
- zachowanie bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych
- podstawy pierwszej pomocy.
Na zajęciach uczniowie poznają działania, które należy podjąć, aby udzielona pomoc była szybka
i efektywna. Nauczą się jak reagować w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych dla zdrowia.
Szkolenie będzie się odbywało w ciągu całego roku szkolnego.
Zajęcia prowadzone są przez:
p. Ewę Bodzoń,
p. Alicję Lewandowską-Kolp,
p. Katarzynę Wyszecką.

Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października uczniowie naszej szkoły z klas I-III wzięli udział w Światowym Dniu Mycia Rąk. Dzieci oglądały krótką instrukcję dotyczącą higieny rąk,
a następnie zdobyte wiadomości utrwalały w sposób praktyczny. W krótkiej pogadance popartej kolorowanką, przypomniano również, kiedy w szczególności powinniśmy myć ręce.