Przedszkole

AKTUALNOŚCI

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE SP6 W RUMI

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Profesorek Wodorek w kosmosie

opublikowano: 2020-09-25 AJ

Nie ma to jak piątek. A piątek z Teatrem Pomarańczowy Cylinder zawsze oznacza świetną zabawę. Szalony naukowiec Profesorek Wodorek zabrał nas w kosmiczną podróż, która pokazała nam, jak wygląda życie na planetach, gdzie nie przestrzega się zasad. Poznaliśmy mieszkańców Planety Śmieciuchów, Robota Śrubota i księcia Ruperta z Planety Kumkurumkum. Całe przedstawienie okraszone było olbrzymią dawką dobrego humoru i pozytywną energią.

Mijający tydzień był dla przedszkolaków pełen niespodzianek.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Pasowanie na Przedszkolaka

opublikowano: 2020-09-23 AJ

Kończy się wrzesień. W ciągu tego miesiąca dzieci mierzyły się z wieloma wyzwaniami: poznawały nowe przedszkole, zasady w nim panujące, zaprzyjaźniały się, uczestniczyły w różnorodnych zajęciach. Wszyscy spisali się na piątkę z plusem. Dlatego zaprosiliśmy do naszych sal panie dyrektor i poprosiliśmy o pasowanie na przedszkolaka. Był to bardzo uroczysty dzień.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

opublikowano: 2020-09-21 AJ

W poniedziałek 21 września wszystkie dzieciaki z oddziałów przedszkolnych weszły do swoich sal wesołe i uśmiechnięte. A to za sprawą święta, które obchodzono w całej Polsce - Dnia Przedszkolaka. Ubrane na granatowo Jagódki, a Ananasy na zielono i żółto przystąpiły do zabawy. Były radosne śpiewy i tańce, zabawy integrujące grupę i zawody sportowe na świeżym powietrzu. Miłym zakończeniem dnia były kolorowe odznaki dla każdego przedszkolaka i pamiątkowe zdjęcia.

Międzynarodowy Dzień Kropki

opublikowano: 2020-09-16 AJ

Piętnastego września na całym świecie obchodzimy święto kreatywności, odwagi i zabawy - Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia w naszym przedszkolu uczestniczyliśmy w zabawach pobudzających kreatywność i pomysłowość. Zaczęliśmy od zapoznania się z treścią opowiadania Petera H. Reynoldsa "The Dots". Jego bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Ta opowieść otworzyła rozmowę na temat dziecięcych talentów, mocnych stron, a także stała się zachętą do twórczego działania i rozwijania swoich pasji. Podczas zabaw plastycznych powstały kropkowe dzieła sztuki, bo przecież kropka to znak, od którego wiele się zaczyna...

Zebranie Rodziców przedszkolaków 31.08.2020

opublikowano: 2020-08-19 AJ

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Rodziców przedszkolaków w poniedziałek 31 sierpnia 2020 o godzinie 17.00.

W zebraniu może uczestniczyć jeden z rodziców bez objawów chorobowych. Przed wejściem do szkoły należy zdezynfekować ręce, a na terenie placówki przebywać z zakrytymi ustami i nosem.

Ogólne zebranie z panią dyrektor Aleksandrą Brunat odbędzie się na holu przy zachowaniu bezpiecznej odległości. Następnie przejdziemy do sal z wychowawcami grup. Prosimy wziąć własne długopisy.

Do zobaczenia!

Wyprawka Przedszkolaka 2020/2021

opublikowano: 2020-07-10 AJ

Moja rodzina

opublikowano: 2020-05-29 AJ

Jak nazywamy mamę naszej mamy albo brata naszego taty? Co to jest drzewo genealogiczne? Na te i inne, równie zawiłe, pytania przedszkolaki poznały odpowiedź w mijającym tygodniu. Zajęliśmy się rodziną. Nauka zdalna okazała się bardzo pomocna, bo podczas zajęć wyjęliśmy rodzinne albumy, rodzice opowiedzieli dzieciom o członkach rodziny z fotografii, zacieśniły się więzi rodzinne, dzieci wykonywały z rodzicami ćwiczenia gimnastyczne, wspólnie gotowały, odgrywały scenki i tworzyły drzewa genealogiczne swoich rodzin. Rozwiązywały również różne gry interaktywne i oglądały prezentacje multimedialne przybliżające temat. To był dobry czas!

Warzywno-owocowe wierszyki

opublikowano: 2020-05-26 ES

W maju przedszkolaki z grup 0a, 0b i 0c wzięły udział w Przedszkolnym Konkursie recytatorskim pt. “Warzywno-owocowe wierszyki”. W tym roku konkurs został zorganizowany zdalnie. Dzieci przesyłały filmiki z nagraniami recytowanych wierszy do swoich pań. W konkursie wzięło udział siedmioro przedszkolaków. Jury zdecydowało, że wszystkie nadesłane recytacje zasługują na nagrody. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce

 • Jakub Mitura - 0b

 • Mikołaj Bednarz - 0c

II miejsce

 • Zuzanna Dejewska - 0a

 • Kacper Selonke - 0b

III miejsce

 • Damian Dyszkant - 0b

 • Tymon Głogowski - 0b

 • Jakub Selonke - 0a

Gratulujemy!!!

Dla laureatów zostały przygotowane atrakcyjne nagrody w formie rzeczowej oraz dyplomy.

To i owo o pogodzie

opublikowano: 2020-05-23 AJ

Przedszkolaki zajęły się najważniejszym tematem pod słońcem - POGODĄ. Bo o czym rozmawiamy, gdy już nie wiemy o czym? ;)

Dzieci poznały zjawiska pogodowe, potrafią zaznaczyć je graficznie, wiedzą jak się ubrać na daną pogodę. Wcielały się w prezenterów pogody - być może kiedyś zobaczymy ich w telewizji w tej roli...

Uczyliśmy się tego wszystkiego, jak zawsze zresztą, poprzez zabawę. Był ruch fizyczny, były prace plastyczne, codzienne obserwowanie pogody na spacerach i zapisywanie obserwacji w specjalnym kalendarzu pogody. Przeprowadziliśmy też kilka eksperymentów, żeby lepiej zrozumieć, skąd ten deszcz i jak powstaje tęcza. Pogoda nie ma teraz przed dzieciakami tajemnic :)

Zawody i zakupy

opublikowano: 2020-05-16 AB-W

W trakcie tygodnia o tematyce poznawania zawodów rozmawialiśmy o różnych zawodach i funkcjach, jakie pełnią ludzie. Dzieci próbowały odpowiedzieć na pytanie: kim będę, gdy dorosnę? By mogły podjąć tak ważną decyzję, najpierw zapoznały się z wybranymi zawodami: policjant, strażak, lekarz, sprzedawca, piekarz, kucharka, zegarmistrz.

Dzieci zapoznały się z pracą kucharza, sprzętem kuchennym, zasadami panującymi w kuchni. Praca listonosza okazała się bardzo ciekawym zajęciem. Dzieci poznawały drogę listu od adresata do odbiorcy. Dowiedziały się, czym zajmuje się listonosz i inni pracownicy poczty oraz jak należy zachowywać się w Urzędzie Pocztowym, w jaki sposób nadaje się przesyłkę poleconą, jak opłaca się rachunki, co jest niezbędne do wysłania listu.

Trudny zawód pielęgniarki okazał się równie ciekawy, dzieci wzbogaciły i utrwaliły swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. A mianowicie, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia.

W trakcie tygodnia o tematyce „Zakupy” dzieci zapoznały się z pracą sprzedawcy. Bawiły się w sklep, była kasa, stoiska i bank. Dzieci urządzały sklep, ustawiały produkty na półkach, a następnie pełniły rolę sprzedawcy. Dzieci poznały różne rodzaje sklepów, w tym między innymi księgarnię, sklep odzieżowy, mięsny, rybny, pasmanteria i inne.

Nasze przedszkolaki uczyły się kupowania, wydawania reszty oraz używania odpowiednich zwrotów grzecznościowych. Doskonaliły umiejętności matematyczne. Największą frajdą dla dzieci była rola sprzedawcy, w której nasze przedszkolaki świetnie się odnalazły, o czym świadczą nadesłane zdjęcia.

Podróże z bajką

opublikowano: 2020-05-15 AD

Nasze przedszkolaki wyruszyły w tym tygodniu do Krainy Bajki. Na początku zapoznały się z tajemnicą powstawania książki, odwiedziły miejsca, gdzie można kupić lub wypożyczyć ciekawą lekturę. Same projektowały okładkę książki. Poznały szczególny rodzaj bajki - śpiewajki, czyli operę. Odgadywały zagadki związane z bajkami. A przede wszystkim oglądały, słuchały i poznawały wiele interesujących historii.

Z pomocą rodziców przeczytały list od bajkowej wróżki i pomogły zdjąć zaklęcie z bajkowej krainy rzucone przez złego Czarodzieja Kadabra. A oprócz tego robiły wiele prac: malowały, wycinały, kleiły, rysowały, kolorowały oraz tworzyły swoje własne teatrzyki. Dzielnie i z zapałem wykonywały wszystkie zadania.

Gratulujemy Wam i cieszymy się, że tak chętnie pracujecie.


Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem

opublikowano: 2020-05-10 AJ

Maj rozpoczyna się różnymi świętami ważnymi dla naszego kraju. Jest Święto Flagi, rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, a później Dzień Europy. Po intensywnych zabawach i prezentacjach zorganizowanych w tym czasie, każdy przedszkolak wie, że mieszka w Polsce, że stolicą naszego kraju jest Warszawa, a najdłuższa rzeka to Wisła. Dowiedzieliśmy się również, że Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Wyruszyliśmy w podróż po europejskich krajach szlakiem kulinarnym. Przyrządzaliśmy m.in. belgijskie frytki i gorącą czekoladę, czy też włoskie spaghetti. Uwielbiamy takie wirtualne podróże. Było pysznie!

Jeśli macie ochotę wrócić do niektórych zadań, poniżej kilka linków:

W zoo

opublikowano: 2020-04-30 EA
 • W tym tygodniu tematem przewodnim były zwierzęta w ZOO. Przedszkolaki odbyły wirtualny spacer po ogrodzie zoologicznym. Poznawały różne gatunki zwierząt egzotycznych i ich naturalne środowisko. Wśród zadań nie zabrakło: zagadek, piosenek, ciekawych opowiadań i historyjek związanych z dzikimi zwierzętami. Były też prace plastyczne: wykonywanie kukiełek przedstawiających zwierzęta egzotyczne, rysowanie zgodnie z instrukcją; wykonywanie postaci zwierząt z papieroplastyki, wypełnianie konturów obrazka wydzieranką. W sumie powstała piękna, kolorowa galeria prac dzieci.

Dzieci wykonywały także zadania interaktywne: ,,Zwierzęta pod lupą”, ,,Naprawiamy wyrazy”, ,,Egzotyczne memory”, które oprócz tego, że dostarczały im wiele radości, to jeszcze przyczyniały się do zdobywania i utrwalania już zdobytych wiadomości.

Przedszkolne dni dla klimatu

opublikowano: 2020-04-24 ES

Kolejny tydzień zdalnej pracy przedszkolaków to “ Przedszkolne dni dla klimatu”. W tym tygodniu przedszkolaki świętowały też Światowy Dzień Ziemi. Dzieci zapoznały się z pojęciem ekologia. Poznawały różne sposoby dbania o przyrodę oraz dowiedziały się, co należy czynić, aby nasza Ziemia była czysta i zielona.

Przedszkolaki poznały różnego rodzaju odnawialne źródła energii (energia słoneczna, energia wiatru czy wody) i do czego możemy je wykorzystywać. Doskonałym źródłem wiedzy okazał się internet, dzięki któremu przedszkolaki obejrzały edukacyjne filmy na temat alternatywnych źródeł energii. Wiedzą też, kim jest przyjaciel przyrody i co należy robić, aby nim zostać. Doskonale poradziły sobie z segregowaniem śmieci. Dzieci wykazały się wielką fantazją i pomysłowością, gdy wykonywały prace z recyklingu. Poprzez podjęcie różnych działań w czasie "Tygodnia dla Ziemi i klimatu" dzieci utrwaliły sobie wiedzę na temat sposobów ochrony przyrody i uświadomiły sobie, że każdy - nawet najmłodszy przedszkolak - może być przyjacielem Ziemi.

Na wsi

opublikowano: 2020-04-21 VK

W tym tygodniu wybraliśmy się na wycieczkę na wieś. Poznawaliśmy różne gatunki zwierząt hodowlanych i ich rodziny, miejsca zamieszkania oraz korzyści z ich hodowli. Poznaliśmy proces powstawania chleba, mleka i miodu. Oglądaliśmy wiele ciekawych filmów, rozwiązywaliśmy zagadki słowne i interaktywne wymagające spostrzegawczości, doskonałej pamięci i logicznego myślenia. Oczywiście poznawaliśmy nowe literki i doskonaliliśmy umiejętność czytania i liczenia. Uczyliśmy się piosenek: ,,Dziadek Lulek farmę miał”, ,,Na podwórku”. Nie zabrakło też nowych, ciekawych zabaw rytmiczno-ruchowych, wykorzystujących interaktywne karty ruchowe, jak Koło Fortuny. Mieliśmy również okazję do wykonania ciekawych prac plastycznych z wykorzystaniem elementów papieroplastyki i różnych technik plastycznych, jak lepienie z masy solnej, malowanie plasteliną. Z naszych prac powstała ciekawa galeria, którą prezentujemy z radością.

Wielkanoc w oddziałach przedszkolnych

opublikowano: 2020-04-14 KP

Jedno słowo, a kryje w sobie tak wiele tematów. Dwa tygodnie upłynęły przedszkolakom na poznawaniu tradycji związanych z Wielkanocą. Dzięki animacji muzeum kaszubskiego we Wdzydzach Kiszewskich https://www.youtube.com/watch?v=ZEfNW1ISEcs&feature=youtu.be poznały świąteczne zwyczaje panujące na Kaszubach. Dowiedziały się, co kryją w sobie słowa śmigus-dyngus. Rozmowy z rodzicami przybliżyły dzieciom zwyczaje wielkanocne w domach rodzinnych. Z wielkanocnym zajączkiem przedszkolaki wykonywały ćwiczenia ruchowe, poznawały i śpiewały świąteczne piosenki, a także liczyły pisanki, utrwalając umiejętność liczenia i wykonywania prostych działań matematycznych. Zaś wielkanocny baranek pomagał dzieciom w utrwalaniu i poznawaniu liter, w czytaniu, w rozwiązywaniu świątecznych zagadek, quizów, zadań.

Ten przedświąteczny czas upłynął przedszkolakom również na zadaniach plastycznych. Dzięki nim wiedzą, jak zrobić baranka z popcornu, zajączka z rolki od papieru toaletowego, czy ze skarpetki i ryżu. Wiedzą, jakich proporcji soli, mąki i wody użyć, żeby wyrobić masę solną i jak długo wypiekać ją w piekarniku, by koszyczek z wielkanocnymi pisankami był trwały. Oczywiście w tym czasie nie mogło zabraknąć przedszkolaków w kuchni, gdzie piekły z rodzicami mazurki, babeczki, bułeczki. Malowały jajka przy pomocy naturalnych barwników uzyskanych z cebuli, czy buraka. Oj działo się, działo….

A gdyby ktoś chciał spróbować jeszcze raz rozwiązać sobie zadania, to znajdziecie je pod linkami:

 1. https://wordwall.net/play/1328/226/312

 2. https://tiny.pl/7qqg6

 3. https://learningapps.org/watch?v=p3tn2t7u220

 4. https://wordwall.net/play/1330/004/101


Kartka dla Medyka

opublikowano: 2020-04-02 AJ

Jak powszechnie wiadomo, nasze przedszkolaki mają wielkie serca i chętnie dzielą się dobrem. Z ogromnym zaangażowaniem włączyły się również w społeczną akcję “Kartka dla medyka”. Polegała ona na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla służb medycznych. Było to nasze podziękowanie za ich trudną pracę i okazanie wdzięczności.

Serdecznie dziękujemy Dzieciom i ich Rodzicom za udział w tej, jakże ważnej, akcji.

Pani Wiosna

opublikowano: 2020-03-27 PT

Wraz z rozpoczęciem kalendarzowej wiosny, dzieci z oddziałów przedszkolnych zaczęły pracowity czas. Pomiędzy zabawami ruchowymi do wiosennych piosenek, nasze dzieci przygotowywały eksperymenty (sadzenie fasoli i cebuli), wykonywały wiosenne porządki w ogródkach i domach, a także rozwijały swój talent plastyczny. Dodatkowo przypominały sobie poznane litery, rozwijały zdolności matematyczne i jeszcze tańczyły… Czas odpocząć przedszkolaki!

Gratulacje dla Was!

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

"Brzuchem do góry"

w Stacji Kultura

opublikowano: 2020-02-20 AJ

W środę 19 lutego Ananasy wybrały się na wycieczkę do Stacji Kultura. Zapoznały się z zawodem bibliotekarza, zwiedziły wszystkie zakamarki biblioteki na dworcu, a potem przeniosły się na miękkie poduszki i patrzyły na wszystko, leżąc brzuchem do góry. Zaobserwowane w swej wyobraźni obrazy przeniosły na papier. To był niezwykle kreatywny czas.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Bal karnawałowy

opublikowano: 2020-02-12 AJ

W środę 12 lutego wszystkie przedszkolaki wraz z uczniami klas pierwszych bawiły się na balu "Psi Patrol - Misja Impreza". Były wspólne tańce, śpiewy, zgadywanki i quizy ekologiczne. Ten czas wspaniale zintegrował dzieci podczas wesołej zabawy.

Ankieta dla Rodziców

opublikowano: 2020-02-10 AJ

Drodzy Rodzice,

Pytania do ankiety, którą mają Państwo przed sobą, służą do zebrania informacji na temat procesów wspomagania rozwoju i edukacji dzieci sprzyjających uczeniu się. Ankieta jest anonimowa i służy jedynie do przeprowadzenia ewaluacji wewnętrznej w oddziałach przedszkolnych Szkoły Podstawowej Nr 6.

ANKIETA

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Dzień Babci i Dziadka

u Ananasów

opublikowano: 2020-02-05 AJ

"Hej, babciu, hej, dziadku - witamy Was piosenką wesołą i skoczną i bardzo uśmiechniętą" - tymi słowami przedszkolaki przywitały swoich kochanych gości. Były wiersze, piosenki, wspólne tańce, własnoręcznie wykonane prezenty i pyszny poczęstunek. Z inicjatywy Urzędu Miasta babcie i dziadkowie otrzymali od swoich wnucząt również Pudełka Życia, które pomogą zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo seniorów.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Bezpieczna zima

opublikowano: 2020-01-10 AJ

Zbliżają się ferie zimowe, czyli okres wyjazdów i beztroskiej zabawy na śniegu i lodzie, a także czas zabawy w domowym zaciszu. By ferie przebiegały szczęśliwie, przedszkolaki z grupy 0A w piątek 10.01.2020 przypomniały, o czym należy pamiętać, by przeżyć ten czas bezpiecznie.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Wizyta w Fabryce Elfów

opublikowano: 2019-12-16 AJ

Na ten dzień czekaliśmy od dawna. W poniedziałkowy poranek 16 grudnia pojechaliśmy do Wielkiej Fabryki Elfów w Gdańsku. Czekało na nas mnóstwo atrakcji. Bez naszej pomocy elfy nie naprawiłyby maszyn do produkcji zabawek, nie uporządkowałyby bałaganu w fabryce, a przede wszystkim nie odtworzyłyby Ósmej Legendy, która mówi o tym, że najważniejsza jest przyjaźń i współpraca. Gdy wykonaliśmy wszystkie zadania, czekała na nas przemiła niespodzianka - spotkanie ze świętym Mikołajem, od którego każdy z nas otrzymał Dyplom Pomocnika Elfa i książeczkę!

Carousel imageCarousel imageCarousel image

Mikołajkowe spotkanie

z przedszkolakami

opublikowano: 2019-12-13 AJ

To był bardzo wesoły dzień! W piątek 13 grudnia najstarsze przedszkolaki wybrały się do hali MOSiR, gdzie po raz kolejny odbyło się Mikołajkowe Spotkanie z Przedszkolami. Były tańce z rumskim Ekobohaterem, świąteczny spektakl „Fabryka zabawek” w wykonaniu Teatru MAGmowcy z Torunia, wspólne śpiewanie kolęd oraz minipokaz pirotechniczny. Największą atrakcją była jednak wizyta Świętego Mikołaja w towarzystwie prawdziwych zwierząt - lamy i alpak. Bawiliśmy się wspaniale.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Z wizytą u seniorów

opublikowano: 2019-12-12 AJ

W czwartek 12 grudnia przedszkolaki wybrały się do rumskiego domu seniora. Zaśpiewały mieszkańcom kolędy oraz zaprosiły wszystkich do wspólnego tworzenia świątecznych ozdób z masy solnej. Podczas pracy seniorzy opowiadali dzieciom, jak dawniej wyglądały święta. Wizyta przebiegła w sympatycznej atmosferze. To nie było ostatnie spotkanie, ponieważ seniorzy zaprosili dzieci na czytanie bajek, z którego na pewno skorzystamy.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Warsztaty bożonarodzeniowe

W środę 11 grudnia w grupie 0A odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe, podczas których dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały kartki świąteczne oraz stroiki, które zostały przekazane do domu seniora w Rumi. Ponadto przy kawie i ciastku rodzice mieli okazję porozmawiać z panią psycholog o tym, jak zbudować więź z dzieckiem poprzez wspólną zabawę.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Dzieciaki Sadzeniaki w akcji

opublikowano: 2019-12-10 AJ

We wtorek 10 grudnia Ananasy, dzięki uprzejmości mamy Zuzi, przez dwie godziny były pracownikami Leroy Merlin w Rumi. Dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o tym miejscu, zwiedziły wszystkie działy w sklepie, a przydział dostały w dziale ogrodniczym. Poznały wiele ciekawostek o świecie roślin, a potem na zajęciach praktycznych nauczyły się sadzić rośliny. Każde dziecko przesadziło do większej doniczki poinsecję, czyli gwiazdę betlejemską. Piękne kwiaty i miłe wspomnienia zabraliśmy do domu. Dziękujemy PRACOWNIKOM Leroy Merlin za świetnie przygotowane warsztaty.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

We wtorek 3.12.2019 oddziały przedszkolne uroczyście obchodziły Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W tym dniu gościem specjalnym był absolwent naszej szkoły, Dawid Briszke, który z radością przeczytał bajkę przedszkolakom. Dzieci miały okazję obejrzeć prezentację multimedialną o życiu Dawida. To jednak nie koniec atrakcji. Dzieci wzięły czynny udział w zabawie sensorycznej, zorganizowanej przez nauczycielki wspomagające w oddziałach przedszkolnych w ramach programu „Brudne rączki”. Chętne dzieci wzięły również udział w konkursie pt. # piękno jest w każdym z nas, który nawiązywał do internetowej akcji prowadzonej przez Fundację Ja Też. Dzień minął pod znakiem dobrej zabawy, radości i tolerancji.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Olimpiada u Mikołaja - Ósemka przedszkolakowi

opublikowano: 2019-11-29 AJ

W piątek 29 listopada zerówkowicze skorzystali z zaproszenia starszych kolegów z SP nr 8 i wybrali się na halę MOSiR. 15-osobowa drużyna reprezentowała naszą placówkę w wielu konkurencjach sportowych, m.in. rzut do celu, skok w dal, sprint ze slalomem. Na widowni zasiedli kibice i gorąco dopingowali swoich kolegów. Najlepszym sportowcom wręczono medale, wszystkie dzieci otrzymały nagrody i niespodzianki. Na zakończenie uczniowie SP nr 8 zaprezentowali przedszkolakom spektakl teatralny pt. „Opowieść wigilijna”. To był dzień pełen radości i sportowej rywalizacji.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Dzień Pluszowego Misia

opublikowano: 2019-11-25 AJ

25 listopada - każde dziecko dobrze zna tę datę. Wtedy na całym świecie obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji przedszkolaki przyszły na zajęcia ze swoimi ukochanymi pluszakami i wszystko tego dnia było misiowe. Trochę historii powstania tej cudnej zabawki, sprawdzenie wiedzy nt. misiowych bajek, tańce, piosenki, misiowe kodowanie, fotobudka, a nawet misiowe ciasto. Każda grupa świętowała na swój misiowy sposób.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Dzieci prawa swoje mają, teraz wszyscy je poznają

opublikowano: 2019-11-20 AJ

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka i Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Przedszkolaki również zapoznały się ze swoimi prawami, poważnie dyskutując na te ważne tematy oraz korzystając z jednego ze swoich praw - prawa do zabawy.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Witaminowe zawody sportowe

opublikowano: 2019-11-15 AJ

Piątek 15.11.2019 rozpoczęliśmy na sportowo. W ramach programu Przedszkole z witaminą, w myśl zasady, że ruch to zdrowie, stanęliśmy do zmagań sprawnościowych. Okazało się, że nie straszne nam slalomy, rzuty do celu, czy współpraca przy przenoszeniu lasek gimnastycznych. Na próżno szukać zwycięzców - tym razem zawody zakończyły się remisem.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Śniadanie daje moc!

opublikowano: 2019-11-14 AJ

W czwartkowy poranek 14.11.2019 r. przedszkolaki przekonywały o tym swoich bliskich. Podczas zajęć otwartych zaprezentowały swoją wiedzę na temat witamin i zdrowego odżywiania. Później sprawdziły, czy rodzice również radzą sobie z tym trudnym zagadnieniem. A wiadomo, że wiedzę najlepiej sprawdzić praktycznie, dlatego dorośli i dzieci wspólnie przygotowali pyszne i zdrowe drugie śniadanie, na którym królowały owoce i warzywa. Po takiej dawce witamin energia rozpierała wszystkich aż do wieczora.

Jesienne przedstawienie

Opublikowane: 2019-10-20 AJ

W piątek 20.10.2019 r. JAGÓDKI zaprosiły panią dyrektor, nauczycieli i wszystkie dzieci z grup przedszkolnych na Jesienne Przedstawienie. Na tle jesiennej scenerii dzieci wspaniale zaprezentowały swoje zdolności aktorskie i wokalne. Pokazały, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie i jakie korzyści przynosi nam ta kolorowa pora roku. Było to świetne utrwalenie wiadomości o jesieni zdobytych podczas zajęć dydaktycznych.

Nie zabrakło również życzeń dla nauczycieli z okazji ich święta. Dzieci podziękowały pani dyrektor i swoim paniom za trud włożony w ich wychowanie oraz wręczyły kwiatki i własnoręcznie przygotowane laurki.

Wizyta żyrafy Oli

Opublikowane: 2019-10-10 AJ

W poniedziałek 07.10.2019 r. do sal oddziałów przedszkolnych zajrzał niecodzienny gość. To żyrafa Ola – najwspanialsza z żyraf, która jest bohaterką serii wydawniczej, z której korzystamy w tym roku w przedszkolu.

Dzięki swojej długiej szyi żyrafa zauważa dużo więcej niż inni, ma wielkie serce i jest bardzo wrażliwa. Dlatego dobrze było się z nią spotkać, pobawić się, potańczyć i porozmawiać o emocjach. Pomogła wszystkim zrozumieć, jak ważna jest komunikacja, która opiera się na szacunku i empatii. Dziękujemy wydawnictwu Klett za przemiłą niespodziankę.

Dzień Przedszkolaka i pasowanie

opublikowane: 2019-09-21

W piątek 20 września wszystkie przedszkolaki w Polsce obchodziły swoje święto. W naszej placówce również świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka.

Wszystkie CYTRYNKI, ANANASY i JAGÓDKI zebrały się w sali gimnastycznej, by wykazać się swoją sprawnością ruchową, zaprezentować zdolności muzyczne i przede wszystkim dobrze się bawić. Pod czujnym okiem Pani Dyrektor dzieciaki wykonały wszystkie zadania, złożyły przyrzeczenie i zostały prawdziwymi przedszkolakami na medal.

Gratulujemy i życzymy samych radosnych, owocnych dni

w naszym oddziale przedszkolnym :)

Muzycznie wkroczyliśmy w nowy rok przedszkolny

opublikowane: 2019-09

Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w koncercie organizowanym w ramach Rumskich Spotkań Muzycznych. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji usłyszały przeboje muzyki klasycznej, filmowej i musicalowej. Koncert był zachwycający!

Po drodze przedszkolaki miały okazję poćwiczyć zdobytą wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po mieście. Egzamin zdany na piątkę z plusem.

Koza Krysia w przedszkolu!

Różni goście nas odwiedzali, ale prawdziwa koza pojawiła się po raz pierwszy. A to wszystko dzięki Zagrodzie Powroty, którą zaprosiliśmy w ramach realizacji programu „Przedszkole z witaminą”. Są to wspaniali regionaliści pasjonujący się starodawnymi urządzeniami. Łączą muzeum i teatr, a uczestnicy ich zajęć biorą czynny udział w pokazach poprzez wykonywanie niecodziennych zadań. I tak właśnie było. Własnoręcznie zrobiliśmy masło, twaróg, ale najbardziej podobało nam się dojenie kozy. Koza Krysia pięknie zadziałała na nasze emocje, przez co łatwiej przyswoiliśmy wiedzę. Życzymy sobie więcej spotkań z Zagrodą Powroty.

Dzika Afryka

Przedszkolaki wybrały się na przedstawienie teatralne pt. „Dzika Afryka”. Temperatura na zewnątrz iście afrykańska, dlatego bez problemu przenieśliśmy się do świata stworzonego przez aktorów. Razem z Kazikiem przemierzyliśmy na rowerze cały Czarny Ląd. Na pustyni spotkaliśmy wojowników, którzy podzielili się ze spragnionym podróżnikiem wodą. W dżungli widzieliśmy lwa, który nie dbał o zęby i trzeba było usunąć mu dziurawy kieł. Król Rwandy ucieszył się z wizyty przybysza z Polski i podarował mu cenną strzelbę, a afrykański wódz w podziękowaniu za naukę jazdy na rowerze, grając na tam-tamie, poprosił innych przywódców o przyjazne przyjęcie Kazika w ich wioskach. Ciągle zmieniająca się scenografia, pełna okazałych roślin i dzikich zwierząt, przyciągała wzrok oglądających. Interaktywne przedstawienie z wpadającymi w ucho piosenkami bardzo spodobało się dzieciom.

PODRÓŻ PO EKOGALAKTYCE

Pewnego majowego dnia aktorzy Teatru Pomarańczowy Cylinder zabrali wszystkie dzieciaki i panie z oddziałów przedszkolnych w niesamowitą podróż. Wsiedliśmy do kosmicznego pojazdu, który bez naszej pomocy by nie ruszył. Potrzebował naturalnej energii wytwarzanej przez nasze machające ręce. Pilot i jego pomocnik lądowali co rusz na innych planetach, na których spotykali ciekawe postaci. Dzięki rozmowom z nimi dowiedzieliśmy się, jak ważne jest dbanie o środowisko, oszczędzanie energii, szacunek do wody i jedzenia, czy wykorzystywanie energii odnawialnej. Była to też historia o pokonywaniu strachu przed nieznanym. Wszystkie spotkane ufoludki, roboty i maszyny okazały się bardzo przyjazne i - mimo wielu różnic - w gruncie rzeczy podobne do nas. Uwielbiamy takie szalone podróże, pełne humoru i wielu ciekawostek.

WIZYTA W WIELKIEJ FABRYCE ELFÓW

We wtorek 11 grudnia Pszczółki, Wesołe Niedźwiadki i dzieci z klasy Id, nie mogąc doczekać się świąt, wybrały się do Wielkiej Fabryki Elfów. I to był świetny pomysł! Znaleźliśmy tam świąteczne dźwięki, które nastroiły nas do wykonywania zadań wyznaczonych przez elfy: odszukiwanie nutek, granie na bum-bum rurkach, wspólne budowanie maszyny poruszającej choinki, nauka gry na bębnach czy na pianinie. Były też zabawy ruchowe na rowerkach stacjonarnych, dmuchane zjeżdżalnie, wyścigi drużyn i kąpiel w basenie z kulkami. Później przyszedł moment wyciszenia i stworzenia listów do św. Mikołaja. Okazało się, że i JEGO tam spotkaliśmy. Przyjął nas w swoim pokoju i każdemu wręczył wspaniały upominek.

XIX PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ

Dzieci z grupy Wesołe Niedźwiadki wzięły udział w XIX Przeglądzie Piosenki Dziecięcej „Muzyczne zoo". Zaśpiewały hymn swojej grupy pt. „Misie". Nie przeraziła ich scena ani zgromadzona publiczność. Wystąpiły bez tremy, nie zapominając o układzie choreograficznym, dzięki czemu wywalczyły drugie miejsce w swoim pierwszym konkursie poza murami naszej placówki. Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom.

MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE

W piątek 7 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z opiekunami wybrały się na 12. już spotkanie dzieci z rumskich przedszkoli ze świętym Mikołajem na hali MOSiR. Były wspólne tańce, śpiewanie kolęd, konkursy i pokazy. To świetny czas na integrowanie się rumskich dzieci przy wspólnej zabawie. Było wesoło, radośnie i kolorowo.

BAŚNIE I LEGENDY POLSKIE

We wtorek 20.11. dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na przedstawienie teatralne. Mali patrioci z przejęciem obejrzeli spektakl „Baśnie i legendy polskie", poznali legendę o złotej kaczce, o żywej wodzie i o szewczyku Dratewce. Lalki, marionetki i aktorzy przenieśli widzów do magicznego świata, w którym prym wiodły szacunek do ludzi i umiłowanie wolności. Była to świetna lekcja patriotyzmu.

ZAWODY SPORTOWE "BIAŁO-CZERWONI"

W środę 21.11. przedszkolaki włożyły wygodne biało-czerwone stroje, żeby na sportowo uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po zaprezentowaniu się wszystkie Słoneczka, Pszczółki i Wesołe Niedźwiadki dzielnie brały udział w konkurencjach sprawdzających ich szybkość, zwinność, wytrzymałość i współpracę. Rywalizacja była zacięta, kibice zdzierali gardła, dopingując swoich kolegów. Radości nie było końca, gdy okazało się, że wygrali... WSZYSCY. Każda drużyna zdobyła taką samą ilość punktów. Na pożegnanie dzieci głośno zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem" i z dyplomami wróciły do swoich sal.

JESIENNY SPACER PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W poniedziałek 15.10. Wesołe Niedźwiadki zabrały kolegów i koleżanki z oddziałów przedszkolnych na "Jesienny spacer" po parku. Spotkały tam Panią Jesień, która sprawdziła wiedzę dzieci na temat swojej pory roku. Były wiersze, piosenki, wesołe tańce, a także podziękowania i życzenia dla nauczycieli z okazji ich święta. Po przedstawieniu dzieci poprosiły panią dyrektor o pasowanie na przedszkolaka. Każda grupa odśpiewała swój hymn. Swoim radosnym występem dzieci udowodniły, że zasługują na przyjęcie w poczet społeczności naszego przedszkola. Z wielką dumą i przejęciem wypowiedziały słowa przyrzeczenia, a pani dyrektor dokonała pasowania przez dotknięcie ramienia każdego dziecka wielką kolorową kredką.

0a - Pszczółki

wych. E.Samson wych. A.Barzowska-Witko A.Drzazga

0b - Wesołe Niedźwiadki

wych. K.Plichta, wych. A.Jagodzińska P.Trawicka

0c - Słoneczka

wych. E. Angel wych. W.Korpys K.Marzejon-Posańska