Przedszkole

AKTUALNOŚCI

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE SP6 W RUMI

Zebranie Rodziców i wyprawka przedszkolaka

opublikowano: 2023-06-29 AJ

Serdecznie zapraszamy rodziców przedszkolaków na zebranie, które odbędzie się w czwartek 31 sierpnia 2023 roku o godzinie 17.00. Obecność obowiązkowa.VII Dziecięca Sesja Rady Miejskiej Rumi 

opublikowano: 2023-05-30 AJ

We wtorek 30 maja przedszkolaki z grupy 0b - Emilka i Mateusz, wzięły udział w VII Dziecięcej Sesji Rady Miejskiej Rumi. Przedstawiły projekt uchwały ,,Miejskie automaty na elektroodpady". Uchwała została pozytywnie przegłosowana przez dzieci. Młodzi radni bez problemu weszli w role włodarzy miasta. Zwieńczeniem sesji było wręczenie certyfikatów i upominków. Na zakończenie czekała na wszystkich wata cukrowa.

Warsztaty bębniarskie

opublikowano: 2023-05-30 AJ

Przedszkolaki wzięły udział w niesamowitych warsztatach rytmiczno-bębniarskich z prezentacją instrumentów etnicznych, które poprowadził Pan Bogdan Kulik. Uczyliśmy się grać na bębnach afrykańskich djembe, słuchaliśmy brzmienia instrumentów etnicznych z całego świata. Ich nazwy trudno zapamiętać, ale wszystkie zrobiły na nas ogromne wrażenie. Kto wie, może w przyszłości będziemy grać na którymś z nich...

Konkurs Piosenki Wielkanocnej za nami

opublikowano: 2023-05-30 AJ

W oddziałach przedszkolnych we wtorek 25 kwietnia odbył się VIII Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki pod hasłem "Piosenka wielkanocna". 12 dzieci z rumskich zerówek pięknie zaśpiewało, wprowadzając widownię w świąteczny nastrój. Jury miało trudne zadanie, poziom był bardzo wysoki. Po burzliwej naradzie postanowiło przyznać następujące miejsca:

I miejsce Helena Bujnowska - Przedszkole pod Topolą

II miejsce Alicja Wróblewska - SP6

III miejsce Nikodem Koc - Janowiaczek

i wyróżnienia:

Mateusz Mateja - SP7

Martyna Słowy - SP8

Zuzanna Olender - SP1

Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami, upominkami i burzą oklasków. Wszystkim odważnym artystom jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 

opublikowano: 2023-04-21 AJ

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przedszkolaki odwiedziły salę integracji sensorycznej. Podczas zajęć doświadczały wielu wrażeń dotykowych, ćwiczyły sprawność, równowagę, koordynację wzrokowo-ruchową. Szukały skarbów w basenie z piłkami. Na zakończenie wykonały gniotka rękawice  wykorzystując do tego różne sypkie produkty. 

Tego dnia dzieci pokazały solidarność z osobami autystycznymi, idąc w niebieskim marszu ulicami wokół szkoły. Zachęcały przechodniów, by wszyscy - tak jak my - rozumieli i akceptowali osoby zmagające się z autyzmem.

Dzień Kolorowej Skarpetki

opublikowano: 2023-04-21 AJ

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Jak co roku przedszkolaki włączyły się w obchody „Dnia Kolorowej Skarpetki”. Podczas krótkiej pogadanki udało nam się ustalić, że każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą. Osoby z Zespołem Downa żyją wśród nas. Tak jak my bawią się, śmieją i spełniają swoje marzenia - bez względu na różnicę w liczbie chromosomów.

Dopełnieniem obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa było założenie dwóch niepasujących skarpetek, symbolizujących niedopasowane chromosomy. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że integrujemy się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami.


Witamy wiosnę!

opublikowano: 2023-04-21 AJ

Nareszcie przyszła pora roku, którą tak bardzo lubimy. Przyroda budzi się do życia. Odkrywcy i Badacze uwielbiają to. Poszliśmy sprawdzić, jak wygląda Dąb Przyjaźni i Pokoju, który w zeszłym roku posadziły dzieci z naszej placówki, obserwowaliśmy pierwsze wiosenne kwiaty w przydomowych ogródkach i korzystaliśmy z wiosennej pogody na placu zabaw. Dopełnieniem tego dnia był dzień lasu, eksperymenty i doświadczenia, na które zaprosili nas uczniowie klas ósmych naszej szkoły.


Wyniki XVI Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego “Miś przyrodnik” 

opublikowano: 2022-11-28 AJ

Miło nam przedstawić wyniki XVI Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego “Miś przyrodnik”, organizowanego przez nasze oddziały przedszkolne. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem - prace złożyło 40 dzieci z sześciu rumskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych! Zadaniem dzieci było wykonanie dowolną techniką misia, który kocha przyrodę. Kreatywność i oryginalność dzieci wprawiły jury w zachwyt. Wszystkie prace są piękne, pomysłowe i widać, jak wiele serca dzieci włożyły w ich wykonanie. Dlatego tak trudno było wyłonić zwycięzców. Po długich dyskusjach przyznano następujące miejsca:

I miejsce:

Baranowska Oliwia Przedszkole Bajka

Jereczek Julian Przedszkole Słoneczna Jedynka

Malaryc Alicja SP1, Murawski Filip SP1

Kwiatkowska Helena SP6, Bukowska Nikola SP6, Pionk Oliwia SP6

Rogalski Franciszek SP8

Brzezińska Maja SP9, Drewiński Jan SP9, Jachimowicz Blanka SP9, Wojtaszek Lena SP9

II miejsce:

Licbarska Aleksandra Przedszkole Bajka

Brzózka Matylda Przedszkole Słoneczna Jedynka

Marchewicz Lena SP1

Sowińska Maya SP6

Sekścińska Agata SP8

Ciuchnicka Antonina SP9, Doering Izabela SP9, Masalska Adrianna SP9,

Słomińska Natalia SP9, Słomiński Wiktor SP9

III miejsce:

Bednarska Wiktoria Przedszkole Bajka, Pruska Martyna Przedszkole Bajka, Stogowski Hubert Przedszkole Bajka

Mazurek Elena SP1, 

Friedrich Selma SP6, Góraj Kacper SP6, Kierznikiewicz Emilia SP6

Stypczyńska  Urszula SP8

Karpusiewicz Aniela SP9, Wrotkowska Emilia SP9

Wyróżnienia:

Koperczak Kinga SP1, Loch Barbara SP1, Olender Zuzanna SP1, Paczoska Kinga SP1

Schulz Alicja SP6

Kucik Borys SP9, Karasz Klaudia SP9, Mikołajewska Kinga SP9


Serdecznie gratulujemy.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w środę 7 grudnia o godz. 13.00 w naszej szkolnej auli.

20221110_111113.mp4

Do hymnu

opublikowano: 2022-11-20 AJ

W przeddzień Święta Niepodległości przedszkolaki wraz z całą społecznością SP6 wzięły udział w uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego. W galowych strojach, w skupieniu i z należytym szacunkiem świętowaliśmy naszą wolność i niepodległość. Utrwaliliśmy wszystkie polskie symbole narodowe i wykonaliśmy biało-czerwone kotyliony.

Robimy sałatkę jarzynową

opublikowano: 2022-11-20 AJ

W dniu Zdrowego Śniadania 08.11.2022r. przedszkolaki z niewielką pomocą rodziców  wykonały sałatkę jarzynową. Własnoręcznie wykonana, zdrowa i smaczna sałatka smakowała wszystkim. Wspólna biesiada przysporzyła dzieciom mnóstwo radości.

Warsztaty dyniowe u Odkrywców

opublikowano: 2022-11-20 AJ

Dzieci zaprosiły rodziców na zajęcia. Najpierw pokazały, jak na macie do kodowania ułożyć obrazek-dynię, później rodzice próbowali swoich sił w kodowaniu na dywanie. Były też jesienne zagadki z klockami pus. Najwięcej radości sprawiło wszystkim układanie jesiennych bukietów w dyniowych wazonach. Kreatywność na najwyższym poziomie.

Code Week 2022

opublikowano: 2022-11-20 AJ

W dniach od 10 do 21 października przedszkolaki brały udział w X jubileuszowej edycji Code Week. Dzieci kodowały zadania przygotowane przez panią Annę Świć w ramach ogólnopolskiego programu "Uczymy Dzieci Programować". Tak im się spodobało, że kodują do dziś. Uczą się współpracować w zespole, tworzą kody, rozwiązują dyktanda graficzne oraz dostrzegają, że popełnianie błędów jest w porządku, bo każdemu może zdarzyć się pomyłka, a nie ma takiego błędu, którego nie można naprawić.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

opublikowano: 2022-09-21 AJ

Co roku 20 września w całej Polsce obchodzimy Dzień Przedszkolaka, który ma na celu podkreślić, jak ważna jest edukacja przedszkolna w rozwoju dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Przedszkolaki świętowały swój dzień, zdobywając odznakę Szalenie Tajnego Agenta. Podczas gry terenowej ćwiczyły umiejętność pracy w grupie, spostrzegawczość, uważność i koordynację wzrokowo-ruchową, ale przede wszystkim dobrze się bawiły.Zebranie Rodziców i wyprawka przedszkolaka

opublikowano: 2022-07-29 AJ

Serdecznie zapraszamy rodziców przedszkolaków na zebranie, które odbędzie się
w środę 31 sierpnia 2022 roku o godzinie 16.30. Obecność obowiązkowa.Dąb Pokoju i Przyjaźni

na powitanie wiosny

opublikowano: 2022-03-22 AJ

Przedszkolaki powitały wiosnę, sadząc razem z panem wiceburmistrzem Rumi Piotrem Wittbrodtem Dąb Pokoju i Przyjaźni. Już po raz szósty najmłodsi Rumianie żegnali kalendarzową zimę, sadząc miododajne rośliny lub drzewa. Tegoroczna edycja nie tylko propagowała proekologiczne nawyki, ale była także gestem solidarności z mieszkańcami Ukrainy. Drzewko można podziwiać w parku przy skrzyżowaniu ulic Wybickiego i Derdowskiego. 

Zakładamy wiosenny ogródek

opublikowano: 2022-03-09 AJ

Na zajęciach dzieci szukały odpowiedzi na pytanie: "Jak założyć uprawę roślin w kąciku przyrody?" i ją znalazły. Do przygotowanych doniczek wsypywały ziemię, wsadzały kwiaty cebulowe - hiacynty i narcyzy, cebulę dymkę oraz wysiewały nasiona rzeżuchy. Całość została obficie podlana wodą, każda roślinka została podpisana i ustawiona na nasłonecznionym parapecie. Przedszkolaki codziennie będą obserwować zmiany w doniczkach i dbać o to, by nie zabrakło wody.

Zabawy sensoryczne w kisielu

opublikowano: 2022-03-04 AJ

Grupa Jagódek podczas zajęć doświadczyła dużej dawki bodźców sensorycznych związanych z dotykiem, a także węchem. W trakcie zabaw z kisielem dzieci przelewały gęstą ciecz, szukały "skarbów", odciskały dłonie i odgadywały nazwy kisielu po kolorze i zapachu. 

Poznajemy symbole naszego miasta

opublikowano: 2022-02-28 AJ

Jagódki i Ananaski wykonały pierwsze zadanie w ramach projektu „ Rumia oczami dzieci” – Symbole miejskie. Przedszkolaki  wspólnie wykonały „Eko-Herb Rumi” z nakrętek po musach owocowych oraz indywidualnie, każde dziecko ozdabiało herb lub logo naszego miasta. Prace dzieci zostały umieszczone na holu szkoły. Dodatkowo w każdej z grup odbyły się zajęcia, które przybliżyły dzieciom historię, położenie miasta, znaczenie symboli miejskich oraz najbardziej charakterystyczne miejsca w Rumi. Do zajęć zostały wykorzystane zdjęcia, ilustracje oraz  filmy o naszym mieście.

Bal karnawałowy

opublikowano: 2022-01-31 AJ

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. 

W piątek 14.01.2022r. już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, Kleopatrę, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, Lewego, dzika, biedronkę...  nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Były tańce, zabawy i gry, był pokaz mody. Podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy nawet mimo chwilowego zmęczenia. Rodzice przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek, który pozwalał szybko odzyskać siły do dalszej aktywności. 

Wspólna zabawa przyniosła dzieciom i nauczycielkom wiele radości. Szkoda, że następny bal dopiero w przyszłym roku...


Konkurs "Zaczytany miś" rozstrzygnięty

opublikowano: 2021-11-25  AJ

W Dniu Pluszowego Misia rozstrzygnięto Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczno-Techniczny "Zaczytany miś", zorganizowany przez nasze oddziały przedszkolne. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Jury oceniało prace w dwóch kategoriach (praca przestrzenna i praca plastyczna) i przyznało następujące miejsca:

- praca przestrzenna:

I miejsce

Kasia Krakowska SP9

Jakub Selonke SP6

Dionizy Bielkicki SP6

Julia Lewandowska SP6

Franek Merchel SP6

II miejsce:

Wojciech Birut SP9

Kamil Gołembowski SP9

Kacper Brzózka SP9

Karolina Młynarska SP9

III miejsce:

Cezary Bołman SP9

Filip Ludwiczak SP7

Kacper Kurłowicz SP9

Kaja Heblik Słoneczna Jedynka

- praca plastyczna:

I miejsce:

Jan Kaczmarek SP9

Wojtek Barański SP9

Ola Krajewska Słoneczna Jedynka

Kornelia Dzienisz SP6

Julia Góraj SP6

Oliwia Jabłońska SP6

II miejsce:

Miłosz Bojke Słoneczna Jedynka

Lena Rudnik SP1

Magdalena Ciselska SP1

Olek Musiałkowski SP6

Michał Mielewczyk SP6

Filip Bieszke SP9

Martyna Grabowska SP9

Wojciech Szultk SP9

III miejsce:

Zofia Bednarczyk SP1

Zuzanna Ślubowska SP1

Kacper Hebel SP6

Tomek Krüger SP6

Agnieszka Sokołowska

Wyróżnienie:

Stanisław Hetko SP6

Podziękowanie za udział:

Laura Pieper SP6

Ada Osowska SP6

Wszystkim laureatom gratulujemy. Nagrody dostarczymy do Waszych placówek.


Pasowanie na Zerówkowicza

opublikowano: 2021-11-22  AJ

Ogłaszamy wszem wobec i każdemu z osobna, że nasze dzielne przedszkolaki w Dniu Kredki, czyli 22.11.2021r. zostały pasowane na ZERÓWKOWICZA. Wszystkim dzieciom gratulujemy i życzymy w zerówce dni pełnych przygód i uśmiechu.

Wizyta w Stacji Kultura

opublikowano: 2021-06-16  AJ

Dzieci z oddziałów przedszkolnych w środę 16 czerwca odwiedziły rumską bibliotekę Stację Kultura. Obejrzały filmy animowane, które zwyciężyły w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA oraz wzięły udział w lekcji bibliotecznej dotyczącej akcji czytelniczej „Mała książka-wielki człowiek”.

Co piszczy w trawie

opublikowano: 2021-06-11  AJ

Korzystając z pięknej pogody, Ananasy wybrały się z lupami na łąkę, aby podsumować tydzień pracy. Obserwowaliśmy owady w ich naturalnym środowisku, utrwaliliśmy ich nazwy, próbowaliśmy policzyć mrówki i biedronki. Taka nauka jest fascynująca!  

Warsztaty bębniarskie

opublikowano: 2021-06-09  AJ

Czy wiecie co to djembe i cajon? Przedszkolaki dowiedziały się tego na świetnych warsztatach bębniarskich. Mało tego - poznały również tajniki gry na tych instrumentach. Bębniliśmy z wielką radością. Mamy nadzieję, że to nie było ostatnie spotkanie z panem Bogdanem i jego instrumentami.

Dzień Dziecka

opublikowano: 2021-06-01  VK, AJ

Z okazji Dnia Dziecka Jagódki z oddziału przedszkolnego 0a odwiedziły (po długiej przerwie) multikino w Rumi. Obejrzeliśmy tam film"Krudowie 2", który dostarczył nam wiele radości. Po powrocie, rodzice zorganizowali dzieciom niespodziankę - piknik na trawie. Był to miły i wesoły dzień. 

Z kolei Ananasy miały filmowy dzień dziecka w przedszkolu. Aby zdobyć bilety, musiały wykonać szereg zadań sportowych, odpowiedzieć na kilka zagadek i odnaleźć ukrytą przesyłkę. Podczas seansu dla wszystkich był popcorn, a później brokatowe tatuaże i skręcanie balonów.

V Dziecięca Sesja Rady Miejskiej

opublikowano: 2021-05-28  AJ

Rumskie przedszkolaki przejęły na jeden dzień władzę w mieście i przedstawiły pomysły, które przyniosłyby miastu nowe palce zabaw, miejsca rekreacji i integracji, a także nowatorskie projekty edukacyjne i ekologiczne. Nasze oddziały przedszkolne zaproponowały utworzenie Parku Kaszubskich Bajek i Legend. Nie ma w okolicy, a może i nawet na świecie miejsca, gdzie można by w parku poznać kaszubskie legendy, baśnie i bajki. Dzieci mieszkające na Kaszubach, a także te odwiedzające Rumię z chęcią weszłyby do magicznego świata stolemów lub dowiedziałyby się czegoś o krosniãtach. Stworzenie takiego parku to świetny sposób na zapoznawanie dzieci już od najmłodszych lat z dziedzictwem kulturowym Kaszub i rozpowszechnianie czytelnictwa. W parku można by np. rozmieścić kody QR, i kiedy by się na nie najechało czytnikiem w smartfonie, włączałaby się bajka, a później dobrze by było zrobić ścieżkę z zadaniami do wykonania po wysłuchaniu bajki. Miło byłoby, gdyby osoby przebrane w odpowiednie stroje oprowadzały po takim parku, opowiadały bajki i legendy na żywo i animowały ciekawe zabawy, jak to się dzieje w różnych parkach rozrywki dla dzieci. Gdyby takie miejsce powstało w naszym mieście, na pewno odwiedziłoby nas wielu turystów.

Zabawy sensoryczne w sali SI

opublikowano: 2021-05-27  AJ

Ogromną radość sprawiła nam pani Karolina Klepacka, która zaprosiła nas do sali integracji sensorycznej. Korzystaliśmy ze sprzętów i zabawek wszechstronnie rozwijających. Bawiliśmy się w ruchu, z uśmiechem na twarzy, stymulując wszystkie zmysły. Liczymy na częstsze zaproszenia :)

Sprintem do maratonu

opublikowano: 2021-05-27  AJ

Ósmoklasiści dziś kończą egzaminy, a przedszkolaki biją rekordy biegowe na bieżni. Wybraliśmy się na stadion miejski, by biegać jak zawodowi sportowcy. Po solidnej biegowej rozgrzewce zabraliśmy się do roboty. Tego dnia w VII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków "Sprintem do maratonu przebiegliśmy 10 km! A to nie jest nasze ostatnie słowo.

Światowy Dzień Pszczół

opublikowano: 2021-05-21  AJ

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Przedszkolaki dowiedziały się dziś od naszej przedszkolnej pszczelarki - pani Oli, że na naszej planecie żyje około 20 tys. gatunków dziko żyjących pszczół. To bardzo pracowite i pożyteczne stworzenia. Do wyprodukowania 1 kg miodu pszczoły muszą przysiąść około 4 miliony razy (!) na kwiatach lub liściach. Dzieci poznały wiele szczegółów z życia pszczół oraz dowiedziały się, jakie prace w pasiece wykonuje pszczelarz. To była świetna (i smaczna) nauka poprzez zabawę.

Poznajemy nasze miasto

opublikowano: 2021-05-10  AJ

Przedszkolaki po przeczytaniu bardzo wciągającej lektury "Rumia pachnąca rumiankiem" poczuły ogromną chęć poznawania naszego miasta. Zawiesiliśmy plan Rumi na tablicy i próbowaliśmy odnaleźć ulice, o których była mowa w książce. Wyszliśmy z sali na zwiedzanie bliższej i dalszej okolicy. Po wycieczkach wszystkie ciekawe miejsca narysowaliśmy i powiesiliśmy na wystawie, obok mapy. Żeby było wiadomo, co przedstawiają nasze rysunki, połączyliśmy je wełną z odpowiednim miejscem na mapie. Jesteśmy zadowoleni z wykonanej pracy i co chwilę podchodzimy do planu miasta, by dobrze zapamiętać, jak trafić w nasze ulubione miejsca w Rumi. 

Razem przez świat

opublikowano: 2021-04-22  AD, AJ

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w konkursie plastycznym "Razem przez Świat". Wszystkim dzieciom bardzo dziękujemy za udział w konkursie. Laureatom serdecznie gratulujemy pomysłowości i kreatywności. 

Ekoprzedszkolaki i ich ekostworki

opublikowano: 2021-03-26  AJ

Przedszkolaki wykonały kolejne zadanie w ramach projektu "Rumia oczami dzieci". Tym razem w bardzo ciekawy sposób zdobywaliśmy i poszerzaliśmy wiedzę ekologiczną. Zaczęliśmy od prezentacji, z której dowiedzieliśmy się, że śmieci należy segregować, że służą do tego odpowiedniego koloru pojemniki na odpady, zobaczyliśmy, co się dzieje ze śmieciami, które tam trafiają. Poznaliśmy pojęcie "recykling", pokolorowaliśmy znak symbolizujący recykling i w naszej sali pojawił się kosz do segregacji odpadów. Od tego dnia codziennie ćwiczymy wrzucanie śmieci do kosza w odpowiednim kolorze. W zdobyciu tej umiejętności pomogły nam również ćwiczenia na tablicy interaktywnej, gdzie m.in. sortując śmieci, odkryliśmy film o naszej pięknej planecie i postanowiliśmy dbać o nią, by kolejne pokolenia również mogły się cieszyć z urody Ziemi. Dlatego (aby śmieci było mniej) każdy z nas przygotował ekostworka z odpadów. Kreatywność dziecięca nie zna granic. Powstały jednorożce, zwierzątka i roboty o wszelakich kształtach i funkcjach, które można podziwiać na przedszkolnym korytarzu przed naszymi salami. Opowiadaliśmy, z jakich materiałów zbudowaliśmy naszego stworka i do kosza w jakim kolorze trafiłyby poszczególne jego elementy, gdybyśmy nie podarowali im drugiego życia. Wszyscy otrzymaliśmy Dyplomy Mistrza Recyklingu. Porządkując naszą wiedzę, rozwiązaliśmy krzyżówkę ekologiczną, przy okazji ćwicząc pisanie i czytanie. Było również zadanie z kodowaniem z użyciem ozobota, który przejeżdżał ze śmieciami do pojemników w odpowiednim kolorze po tym, jak wskazaliśmy mu prawidłowy kod. Tak różnorodne aktywności pomogły nam utrwalić zdobytą wiedzę i nowe umiejętności. Już zawsze będziemy pamiętać, że papier wrzucamy do niebieskiego kosza, szkło do zielonego, bio do brązowego, a metal i plastik do żółtego. 

Dzień kolorowych skarpetek

opublikowano: 2021-03-21  AJ

Grupa Jagódek świętowała Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na znak solidarności wszyscy założyli różne i kolorowe skarpetki. 

Szukamy wiosny

opublikowano: 2021-03-18 AJ  

Do przedszkolaków wiosna zbliża się wielkimi krokami. Dzieci poznawały etapy wzrostu roślin i samodzielnie wysiewały rzeżuchę, fasolę, owies i rzodkiewkę. Teraz pozostało tylko podlewanie i obserwowanie.


Były również poszukiwania wiosny na spacerze, które wykazały, że jeszcze chwilkę musimy na nią poczekać...

Świąteczne oddziały przedszkolne

opublikowano: 2020-12-23 AD, AJ  

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z grupy Jagódek, w odświętnych strojach i przy stole zastawionym słodkościami, złożyły sobie życzenia. Wspólnie śpiewały kolędy i opowiadały o wymarzonych prezentach. Uroczysty nastrój udzielił się wszystkim przedszkolakom i paniom. Ananasy zebrały się pod choinką i przy dźwiękach gitary śpiewały kolędy, a potem opowiadały o świątecznych zwyczajach, które znają z domów rodzinnych.

Dzieci pamiętały również o swoich najbliższych i przygotowały w przedszkolu prezenty, które zabrały do domu.

Nie można było zaprosić rodziców do przedszkola na tradycyjne spotkanie świąteczne, dlatego każda z grup przygotowała filmową niespodziankę pełną wierszy, tańców, kolęd i pastorałek.

Pieczemy chleb

opublikowano: 2021-03-18 AJ  

W tym tygodniu dzieci z oddziałów przedszkolnych poznawały różne zawody. Wszystkim najbardziej do gustu przypadł piekarz. Dlatego postanowiliśmy wspólnie upiec chleb. Dzieci z nauczycielkami odmierzały składniki, wyrabiały ciasto i w specjalnej maszynie piekły chleb. Zapach roznosił się po całej sali. Kiedy chleb był już gotowy, odbyła się wspólna degustacja. Wszystkim bardzo smakował.

Lodowe farbki

opublikowano: 2021-03-18 AJ  

Dzieci w grupie Jagódek wykonywały niezwykłe prace. Malowały nietypowymi farbami, które wspólnie zrobiły z wody i barwników, a potem je zamroziły. Tak wykonane farbki posłużyły przedszkolakom do namalowania wiosennych kwiatów. Pomimo że na zewnątrz wciąż panuje zimowa aura, w sali zapachniało wiosną.

Kolorowe eksperymenty

opublikowano: 2021-03-05 AJ  

Przez cały tydzień Ananasy z oddziału przedszkolnego były małymi badaczami, którzy eksperymentowali z kolorami. Obserwowaliśmy wędrówkę kolorów między kubeczkami, farbowaliśmy kwiaty zabarwioną wodą, a na koniec tygodnia nastąpiła eksplozja kolorów.

Dzień Dinozaura

opublikowano: 2021-02-26 AJ  

Dinozaury fascynują dzieci. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i gabarytami. Dlatego przedszkolaki wykorzystały Dzień dinozaura, by przyjrzeć się tym "przerażającym jaszczurom". Były dinotaniec, dinogimnastyka, dinociekawostki i wykonanie kolorowego dinozaura. A na koniec zajrzeliśmy do Flinstonów.

Symbole miejskie w zimowym wydaniu

opublikowano: 2021-02-24 AJ  

Dzieci z oddziałów przedszkolnych biorą udział w projekcie "Rumia oczami dzieci". Przystąpiły do zadania pierwszego, w którym zapoznały się z symbolami naszego miasta. Obejrzały herb i logo Rumi, dzięki filmowi edukacyjnemu dowiedziały się, co oznaczają dane elementy i kolory w nich zawarte.


Korzystając z uroków zimy, dzieciaki namalowały herb Rumi na śniegu. Każdy przedszkolak ozdobił także herb i logo miasta na kartce, używając do tego farb i kredek. Na korytarzu przed salami przedszkolnymi można podziwiać wystawę prac. Już wszyscy rozpoznają symbole naszego miasta.

Podsumowanie
konkursów plastycznych

opublikowano: 2020-12-10 AJ  

Przedszkolaki biorą udział w konkursach plastycznych i zdobywają nagrody. W czwartek 10.12.2020 pani dyrektor Aleksandra Brunat wręczyła dyplomy i upominki wszystkim laureatom konkursów: "Miś podróżnik", "Moje przedszkole" i "Moja ulubiona postać z bajki". Gratulujemy zwycięzcom, życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy pozostałe dzieci do prezentowania swoich zdolności podczas kolejnych konkursów.

Mikołaj w przedszkolu!

opublikowano: 2020-12-09 AJ  

Czekaliśmy na ten dzień przez cały rok. I mimo że pandemia, nasz ukochany Mikołaj nas nie zawiódł. Przyszedł zaraz po naszej wirtualnej wizycie w Fabryce Mikołaja. Zastukał do naszych drzwi, przydźwigał wór pełen prezentów, z ciekawością i zadowoleniem wysłuchał naszych piosenek i obejrzał pokaz taneczny. Ten dzień uznajemy za bardzo udany. Było wesoło, czerwono i bardzo świątecznie.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

opublikowano: 2020-12-04 AJ  

W czwartek 3 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy  Dzień Osób Niepełnosprawnych. Podczas zajęć  poznaliśmy różne  typy  niepełnosprawności i ograniczenia, jakie im towarzyszą. Staraliśmy się zrozumieć, jak funkcjonują i czują osoby niepełnosprawne poprzez próby doświadczania ich problemów. Obejrzeliśmy filmy, które pokazały nam, jak możemy pomóc osobom niepełnosprawnym w codziennym życiu. A przede wszystkim wspólnie ustaliliśmy, że mimo różnic w wyglądzie, czy zachowaniu, każdy ma prawo do zabawy, miłości i przyjaźni.

Przedszkolaki świętują
60. urodziny naszej szkoły!

opublikowano: 2020-11-30 AJ  

To niesamowite, że nasza szkoła ma dziesięć razy więcej lat niż większość z nas. Tak zacny jubileusz trzeba koniecznie uczcić w wyjątkowy sposób. Dlatego też pięknie zatańczyliśmy dla Jubilatki, ułożyliśmy i zaśpiewaliśmy hymn, opowiedzieliśmy, kim - naszym zdaniem - jest nauczyciel, a także wzięliśmy udział w konkursie plastycznym "Moje przedszkole", w którym poprzez swoje prace pokazaliśmy piękno naszej placówki i przywiązanie do miejsca, w którym z radością spędzamy czas.

Ananasy animacja taneczna 60lecie
Ananasy taniec 60lecie
Kim jest nauczyciel.mp4
Hymn przedszkola Jagodki, 60lecie
Jagódki taniec na 60lecie
Jagódki animacja taneczna 60lecie

Tworzymy świąteczne ozdoby choinkowe

opublikowano: 2020-11-30 AJ  

Co roku dzieci z rumskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych spotykały się na wspólnej mikołajkowej zabawie. Tym razem pandemia uniemożliwia nam spotkanie, ale my się nie smucimy. Z wielką radością przyłączyliśmy się do akcji zorganizowanej przez Urząd Miasta w Rumi. Podczas zajęć plastyczno-technicznych przygotowaliśmy ekologiczne ozdoby choinkowe, które niebawem przy pomocy dźwigu zostaną zawieszone na choince w parku przy Miejskim Domu Kultury.  Bardzo się cieszymy, że dzięki nam rumskie świąteczne drzewko będzie jeszcze piękniejsze niż zwykle :)

Święto Niepodległości
w przedszkolu

opublikowano: 2020-11-10 AJ  

We wtorek 10.11.2020 r. świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Niepodległości. Dowiedzieliśmy się, kto to jest patriota i co znaczy dla wszystkich niepodległość. Świętując, uczyliśmy się szacunku do naszej ojczyzny, do symboli narodowych i rozwijaliśmy poczucie przynależności narodowej. Zwieńczeniem tego dnia było uroczyste odśpiewanie hymnu Polski.

Jesienne stonogi Ananasów

opublikowano: 2020-10-29 AJ  

Uwielbiamy polską złotą jesień. Zwłaszcza za barwne liście, z których można wykonać np. takie oto stonogi.  Wystarczy tylko igła, długa nitka, worek liści i odrobina cierpliwości, a już po chwili sala przedszkolna zapełnia się kolorowymi stworkami i uśmiechniętymi przedszkolakami.

Profesorek Wodorek w kosmosie

opublikowano: 2020-09-25 AJ  

Nie ma to jak piątek. A piątek z Teatrem Pomarańczowy Cylinder zawsze oznacza świetną zabawę. Szalony naukowiec Profesorek Wodorek zabrał nas w kosmiczną podróż, która pokazała nam, jak wygląda życie na planetach, gdzie nie przestrzega się zasad. Poznaliśmy mieszkańców Planety Śmieciuchów, Robota Śrubota i księcia Ruperta z Planety Kumkurumkum. Całe przedstawienie okraszone było olbrzymią dawką dobrego humoru i  pozytywną energią.

Mijający tydzień był dla przedszkolaków pełen niespodzianek.

Pasowanie na Przedszkolaka

opublikowano: 2020-09-23 AJ  

Kończy się wrzesień. W ciągu tego miesiąca dzieci mierzyły się z wieloma wyzwaniami: poznawały nowe przedszkole, zasady w nim panujące, zaprzyjaźniały się, uczestniczyły  w różnorodnych zajęciach. Wszyscy spisali się na piątkę z plusem. Dlatego zaprosiliśmy do naszych sal panie dyrektor i poprosiliśmy o pasowanie na przedszkolaka. Był to bardzo uroczysty dzień.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

opublikowano: 2020-09-21 AJ  

W poniedziałek 21 września wszystkie dzieciaki z oddziałów przedszkolnych weszły do swoich sal wesołe i uśmiechnięte. A to za sprawą święta, które obchodzono w całej Polsce - Dnia Przedszkolaka. Ubrane na granatowo Jagódki, a Ananasy na zielono i żółto przystąpiły do zabawy. Były radosne śpiewy i tańce, zabawy integrujące grupę i zawody sportowe na świeżym powietrzu.  Miłym zakończeniem dnia były kolorowe odznaki dla każdego przedszkolaka i pamiątkowe zdjęcia.

Międzynarodowy Dzień Kropki

opublikowano: 2020-09-16 AJ  

Piętnastego września na całym świecie obchodzimy święto kreatywności, odwagi i zabawy - Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia w naszym przedszkolu uczestniczyliśmy w zabawach pobudzających kreatywność i pomysłowość. Zaczęliśmy od zapoznania się z treścią opowiadania Petera H. Reynoldsa "The Dots". Jego bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.  Ta opowieść  otworzyła rozmowę na temat dziecięcych talentów, mocnych stron, a także stała się zachętą do twórczego działania i rozwijania swoich pasji.  Podczas zabaw plastycznych powstały kropkowe dzieła sztuki, bo przecież kropka to znak, od którego wiele się zaczyna...

Zebranie Rodziców przedszkolaków 31.08.2020

opublikowano: 2020-08-19 AJ  

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Rodziców przedszkolaków w poniedziałek 31 sierpnia 2020 o godzinie 17.00.

W zebraniu może uczestniczyć jeden z rodziców bez objawów chorobowych. Przed wejściem do szkoły należy zdezynfekować ręce, a na terenie placówki przebywać z zakrytymi ustami i nosem.

Ogólne zebranie z panią dyrektor Aleksandrą Brunat odbędzie się na holu przy zachowaniu bezpiecznej odległości. Następnie przejdziemy do sal z wychowawcami grup. Prosimy wziąć własne długopisy.

Do zobaczenia!

Wyprawka Przedszkolaka 2020/2021

opublikowano: 2020-07-10 AJ  

Moja rodzina

opublikowano: 2020-05-29 AJ  

Jak nazywamy mamę naszej mamy albo brata naszego taty? Co to jest drzewo genealogiczne? Na te i inne, równie zawiłe, pytania przedszkolaki poznały odpowiedź w mijającym tygodniu. Zajęliśmy się rodziną. Nauka zdalna okazała się bardzo pomocna, bo podczas zajęć wyjęliśmy rodzinne albumy, rodzice opowiedzieli dzieciom o członkach rodziny z fotografii, zacieśniły się więzi rodzinne, dzieci wykonywały  z rodzicami ćwiczenia gimnastyczne, wspólnie gotowały, odgrywały scenki i tworzyły drzewa genealogiczne swoich rodzin. Rozwiązywały również różne gry interaktywne i oglądały prezentacje multimedialne przybliżające temat. To był dobry czas!

Warzywno-owocowe wierszyki

opublikowano: 2020-05-26 ES  

W maju przedszkolaki z grup 0a, 0b i 0c wzięły udział w Przedszkolnym Konkursie recytatorskim pt. “Warzywno-owocowe wierszyki”. W tym roku konkurs został zorganizowany zdalnie. Dzieci przesyłały filmiki z nagraniami recytowanych wierszy do swoich pań. W konkursie wzięło udział siedmioro przedszkolaków. Jury zdecydowało, że wszystkie nadesłane recytacje zasługują na nagrody. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce 

II miejsce

III miejsce

Gratulujemy!!!

Dla laureatów zostały przygotowane atrakcyjne nagrody w formie rzeczowej oraz dyplomy. 

To i owo o pogodzie

opublikowano: 2020-05-23 AJ  

Przedszkolaki zajęły się najważniejszym tematem pod słońcem - POGODĄ. Bo o czym rozmawiamy, gdy już nie wiemy o czym? ;)

Dzieci poznały zjawiska pogodowe, potrafią zaznaczyć je graficznie, wiedzą jak się ubrać na daną pogodę. Wcielały się w prezenterów pogody - być może kiedyś zobaczymy ich w telewizji w tej roli...

Uczyliśmy się tego wszystkiego, jak zawsze zresztą, poprzez zabawę. Był ruch fizyczny, były prace plastyczne, codzienne obserwowanie pogody na spacerach i  zapisywanie obserwacji w specjalnym kalendarzu pogody. Przeprowadziliśmy też kilka eksperymentów, żeby lepiej zrozumieć, skąd ten deszcz i jak powstaje tęcza. Pogoda nie ma teraz przed dzieciakami tajemnic :)

Zawody i zakupy

opublikowano: 2020-05-16 AB-W  

W trakcie tygodnia o tematyce poznawania zawodów rozmawialiśmy o różnych zawodach i funkcjach, jakie pełnią ludzie. Dzieci próbowały odpowiedzieć na pytanie: kim będę, gdy dorosnę? By mogły podjąć tak ważną decyzję, najpierw zapoznały się z wybranymi zawodami: policjant, strażak, lekarz, sprzedawca, piekarz, kucharka, zegarmistrz.

Dzieci zapoznały się z pracą kucharza, sprzętem kuchennym, zasadami panującymi w kuchni. Praca listonosza okazała się bardzo ciekawym zajęciem. Dzieci poznawały drogę listu od adresata do odbiorcy. Dowiedziały się, czym zajmuje się listonosz i inni pracownicy poczty oraz jak należy zachowywać się w Urzędzie Pocztowym, w jaki sposób nadaje się przesyłkę poleconą, jak opłaca się rachunki, co jest niezbędne do wysłania listu.

Trudny zawód pielęgniarki okazał się równie ciekawy, dzieci wzbogaciły i utrwaliły swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. A mianowicie, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia.

W trakcie tygodnia o tematyce „Zakupy” dzieci zapoznały się z pracą sprzedawcy. Bawiły się w sklep, była kasa, stoiska i bank. Dzieci urządzały sklep, ustawiały produkty na półkach, a następnie pełniły rolę sprzedawcy. Dzieci poznały różne rodzaje sklepów, w tym między innymi księgarnię, sklep odzieżowy, mięsny, rybny, pasmanteria i inne.

Nasze przedszkolaki uczyły się kupowania, wydawania reszty oraz używania odpowiednich zwrotów grzecznościowych. Doskonaliły umiejętności matematyczne. Największą frajdą dla dzieci była rola sprzedawcy, w której nasze przedszkolaki świetnie się odnalazły, o czym świadczą nadesłane zdjęcia.

Podróże z bajką

opublikowano: 2020-05-15 AD  

Nasze przedszkolaki wyruszyły w tym tygodniu do Krainy Bajki. Na początku  zapoznały się z tajemnicą powstawania książki, odwiedziły miejsca, gdzie można kupić lub wypożyczyć ciekawą lekturę. Same projektowały okładkę książki. Poznały szczególny rodzaj bajki - śpiewajki, czyli operę. Odgadywały zagadki związane z bajkami. A przede wszystkim oglądały, słuchały i poznawały wiele interesujących historii. 

Z pomocą rodziców przeczytały list od bajkowej wróżki i pomogły zdjąć zaklęcie z bajkowej krainy rzucone przez złego Czarodzieja Kadabra. A oprócz tego robiły wiele prac: malowały, wycinały, kleiły, rysowały, kolorowały oraz tworzyły swoje własne teatrzyki. Dzielnie i z zapałem wykonywały wszystkie zadania. 

Gratulujemy Wam i cieszymy się, że tak chętnie pracujecie.


Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem 

opublikowano: 2020-05-10 AJ  

Maj rozpoczyna się różnymi świętami ważnymi dla naszego kraju. Jest Święto Flagi, rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, a później Dzień Europy. Po intensywnych zabawach i prezentacjach zorganizowanych w tym czasie, każdy przedszkolak wie, że mieszka w Polsce, że stolicą naszego kraju jest Warszawa, a najdłuższa rzeka to Wisła. Dowiedzieliśmy się również, że Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Wyruszyliśmy w podróż po europejskich krajach szlakiem kulinarnym. Przyrządzaliśmy m.in. belgijskie frytki i gorącą czekoladę, czy też włoskie spaghetti. Uwielbiamy takie wirtualne podróże. Było pysznie!

Jeśli macie ochotę wrócić do niektórych zadań, poniżej kilka linków:

W zoo

opublikowano: 2020-04-30 EA  

Dzieci wykonywały także zadania interaktywne: ,,Zwierzęta pod lupą”, ,,Naprawiamy wyrazy”, ,,Egzotyczne memory”, które oprócz tego, że dostarczały im wiele radości, to jeszcze przyczyniały się do zdobywania i utrwalania już zdobytych wiadomości.

Przedszkolne dni dla klimatu

opublikowano: 2020-04-24 ES  

Kolejny tydzień zdalnej pracy przedszkolaków to “ Przedszkolne dni dla klimatu”. W tym tygodniu przedszkolaki świętowały też Światowy Dzień Ziemi. Dzieci zapoznały się z pojęciem ekologia. Poznawały różne sposoby dbania o przyrodę oraz dowiedziały się, co należy czynić, aby nasza Ziemia była czysta i zielona.

Przedszkolaki poznały różnego rodzaju odnawialne źródła energii (energia słoneczna, energia wiatru czy wody) i do czego możemy je wykorzystywać. Doskonałym źródłem wiedzy okazał się internet, dzięki któremu przedszkolaki obejrzały edukacyjne filmy na temat alternatywnych źródeł energii. Wiedzą też, kim jest przyjaciel przyrody i co należy robić, aby nim zostać. Doskonale poradziły sobie z segregowaniem śmieci. Dzieci wykazały się wielką fantazją i pomysłowością, gdy wykonywały prace z recyklingu. Poprzez podjęcie różnych działań w czasie "Tygodnia dla Ziemi i klimatu" dzieci utrwaliły sobie wiedzę na temat sposobów ochrony przyrody i uświadomiły sobie, że każdy - nawet najmłodszy przedszkolak - może być przyjacielem Ziemi. 

Na wsi

opublikowano: 2020-04-21 VK  

W tym tygodniu wybraliśmy się na wycieczkę na wieś. Poznawaliśmy różne gatunki zwierząt hodowlanych i ich rodziny, miejsca zamieszkania oraz korzyści  z ich hodowli. Poznaliśmy proces powstawania chleba, mleka i miodu. Oglądaliśmy wiele ciekawych filmów, rozwiązywaliśmy zagadki słowne i interaktywne wymagające spostrzegawczości, doskonałej pamięci i logicznego myślenia. Oczywiście poznawaliśmy nowe literki i doskonaliliśmy umiejętność czytania i liczenia. Uczyliśmy się piosenek: ,,Dziadek Lulek farmę miał”, ,,Na podwórku”.  Nie zabrakło też nowych, ciekawych zabaw rytmiczno-ruchowych, wykorzystujących interaktywne karty ruchowe, jak Koło Fortuny. Mieliśmy również okazję do wykonania ciekawych prac plastycznych z wykorzystaniem elementów papieroplastyki i różnych technik plastycznych, jak lepienie z masy solnej, malowanie plasteliną. Z naszych prac powstała ciekawa galeria, którą prezentujemy z radością.

Wielkanoc w oddziałach przedszkolnych

opublikowano: 2020-04-14 KP 

Jedno słowo, a kryje w sobie tak wiele tematów.  Dwa tygodnie upłynęły przedszkolakom na poznawaniu tradycji związanych z Wielkanocą. Dzięki animacji muzeum kaszubskiego we Wdzydzach Kiszewskich https://www.youtube.com/watch?v=ZEfNW1ISEcs&feature=youtu.be poznały świąteczne zwyczaje panujące na Kaszubach. Dowiedziały się, co kryją w sobie słowa śmigus-dyngus. Rozmowy z rodzicami przybliżyły dzieciom zwyczaje wielkanocne w domach rodzinnych. Z wielkanocnym zajączkiem  przedszkolaki wykonywały ćwiczenia ruchowe, poznawały i śpiewały świąteczne piosenki, a także liczyły pisanki, utrwalając umiejętność liczenia i wykonywania prostych działań matematycznych. Zaś wielkanocny baranek pomagał dzieciom w utrwalaniu i poznawaniu liter, w czytaniu, w rozwiązywaniu świątecznych zagadek, quizów, zadań. 

Ten przedświąteczny czas upłynął przedszkolakom również na zadaniach plastycznych. Dzięki nim wiedzą, jak zrobić baranka z popcornu, zajączka z rolki od papieru toaletowego, czy ze skarpetki i ryżu. Wiedzą, jakich proporcji soli, mąki i wody użyć, żeby wyrobić masę solną i jak długo wypiekać ją w piekarniku, by koszyczek z wielkanocnymi pisankami był trwały. Oczywiście w tym czasie nie mogło zabraknąć przedszkolaków w kuchni, gdzie piekły z rodzicami mazurki, babeczki, bułeczki. Malowały jajka przy pomocy naturalnych barwników uzyskanych z cebuli, czy buraka. Oj działo się, działo….

A gdyby ktoś chciał spróbować jeszcze raz rozwiązać sobie zadania, to znajdziecie je pod linkami:


Kartka dla Medyka

opublikowano: 2020-04-02 AJ  

Jak powszechnie wiadomo, nasze przedszkolaki mają wielkie serca i chętnie dzielą się dobrem. Z ogromnym zaangażowaniem włączyły się również w społeczną akcję “Kartka dla medyka”. Polegała ona na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla służb medycznych. Było to nasze podziękowanie za ich trudną pracę i okazanie wdzięczności. 

Serdecznie dziękujemy Dzieciom i ich Rodzicom za udział w tej, jakże ważnej, akcji.

Pani Wiosna

opublikowano: 2020-03-27 PT 

Wraz z rozpoczęciem kalendarzowej wiosny, dzieci z oddziałów przedszkolnych zaczęły pracowity czas. Pomiędzy zabawami ruchowymi do wiosennych piosenek, nasze dzieci przygotowywały eksperymenty (sadzenie fasoli i cebuli), wykonywały wiosenne porządki w ogródkach i domach, a także rozwijały swój talent plastyczny. Dodatkowo przypominały sobie poznane litery, rozwijały zdolności matematyczne i jeszcze tańczyły… Czas odpocząć przedszkolaki! 

Gratulacje dla Was!

"Brzuchem do góry"

w Stacji Kultura

opublikowano: 2020-02-20 AJ  

W środę 19 lutego Ananasy wybrały się na wycieczkę do Stacji Kultura. Zapoznały się z zawodem bibliotekarza, zwiedziły wszystkie zakamarki biblioteki na dworcu, a potem przeniosły się na miękkie poduszki i patrzyły na wszystko, leżąc brzuchem do góry. Zaobserwowane w swej wyobraźni obrazy przeniosły na papier. To był niezwykle kreatywny czas.

Bal karnawałowy

opublikowano: 2020-02-12 AJ  

W środę 12 lutego wszystkie przedszkolaki wraz z uczniami klas pierwszych bawiły się na balu "Psi Patrol - Misja Impreza". Były wspólne tańce, śpiewy, zgadywanki i quizy ekologiczne. Ten czas wspaniale zintegrował dzieci podczas wesołej zabawy.

Ankieta dla Rodziców

opublikowano: 2020-02-10 AJ  

Drodzy Rodzice,

Pytania do ankiety, którą mają Państwo przed sobą, służą do zebrania informacji na temat procesów wspomagania rozwoju i edukacji dzieci sprzyjających uczeniu się. Ankieta jest anonimowa i służy jedynie do przeprowadzenia ewaluacji wewnętrznej w oddziałach przedszkolnych Szkoły Podstawowej Nr 6. 

ANKIETA

Dzień Babci i Dziadka

u Ananasów

opublikowano: 2020-02-05 AJ  

"Hej, babciu, hej, dziadku - witamy Was piosenką wesołą i skoczną i bardzo uśmiechniętą" - tymi słowami przedszkolaki przywitały swoich kochanych gości. Były wiersze, piosenki, wspólne tańce, własnoręcznie wykonane prezenty i pyszny poczęstunek. Z inicjatywy Urzędu Miasta babcie i dziadkowie otrzymali od swoich wnucząt również Pudełka Życia, które pomogą zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo seniorów.

Bezpieczna zima

opublikowano: 2020-01-10 AJ  

Zbliżają się ferie zimowe, czyli okres wyjazdów i beztroskiej zabawy na śniegu i lodzie, a także czas zabawy w domowym zaciszu. By ferie przebiegały szczęśliwie, przedszkolaki z grupy 0A w piątek 10.01.2020 przypomniały, o czym należy pamiętać, by przeżyć ten czas bezpiecznie.

Wizyta w Fabryce Elfów

opublikowano: 2019-12-16 AJ  

Na ten dzień czekaliśmy od dawna. W poniedziałkowy poranek 16 grudnia pojechaliśmy do Wielkiej Fabryki Elfów w Gdańsku. Czekało na nas mnóstwo atrakcji. Bez naszej pomocy elfy nie naprawiłyby maszyn do produkcji zabawek, nie uporządkowałyby bałaganu w fabryce, a przede wszystkim nie odtworzyłyby Ósmej Legendy, która mówi o tym, że najważniejsza jest przyjaźń i współpraca. Gdy wykonaliśmy wszystkie zadania, czekała na nas przemiła niespodzianka - spotkanie ze świętym Mikołajem, od którego każdy z nas otrzymał Dyplom Pomocnika Elfa i książeczkę!