Bezpieczne Media

Linki i materiały informacyjne dotyczące

bezpieczeństwa w sieci

Pomóż swojej rodzinie mądrze korzystać ze świata cyfrowego

Nic nie zastąpi rozmowy i bezpośredniego kontaktu Rodzica z Dzieckiem.

Family Link umożliwia rodzicom nastolatków i młodszych dzieci wprowadzenie reguł korzystania z urządzeń cyfrowych obowiązujących w całej rodzinie. Pomagają one dzieciom podczas nauki, zabawy i poznawania świata przez internet*.

Pokaż dziecku, co dobre.

Zobacz, co Twoje dziecko robi w internecie

Nie każdy czas spędzony przed ekranem jest równie wartościowy. Pomóż dziecku w podejmowaniu właściwych decyzji. Przejrzyj raporty aktywności z informacjami, ile czasu dziecko spędza na korzystaniu ze swoich ulubionych aplikacji.

Zarządzaj aplikacjami na urządzeniu dziecka

Dzięki powiadomieniom zatwierdzisz lub zablokujesz aplikacje, które dziecko chce pobrać ze Sklepu Google Play. Możesz również zarządzać zakupami w aplikacjach oraz ukryć wybrane aplikacje na urządzeniu dziecka.

Rozbudzaj ciekawość dziecka

Znalezienie aplikacji odpowiednich dla dziecka może sprawiać trudność, dlatego Family Link podpowiada aplikacje polecane przez nauczycieli, które można dodać bezpośrednio na urządzeniu dziecka.

Czy Family Link zablokuje wszystkie treści nieodpowiednie dla moich dzieci?

Nie, Family Link nie blokuje wszystkich nieodpowiednich treści. Pamiętaj jednak, że niektóre aplikacje Google mają swoje własne opcje filtrowania. Na przykład wyszukiwarka i przeglądarka Chrome są wyposażone w opcje filtrowania, które znajdziesz w Family Link. Rodzice nastolatków powyżej 13 roku życia (lub poniżej innego wieku obowiązującego w ich kraju) mogą korzystać z trybu ograniczonego dostępu, opcjonalnego ustawienia w YouTube, w celu odfiltrowania potencjalnie nieodpowiednich treści. Należy przy tym pamiętać, że filtry nie są doskonałe i mogą czasami nie odfiltrować treści o charakterze wulgarnym lub brutalnym albo innych materiałów, z którymi Twoje dziecko nie powinno się zetknąć. Zalecamy, by sprawdzać ustawienia aplikacji oraz ustawienia i narzędzia dostępne w Family Link i przy ich pomocy określać, co jest właściwe dla Twoich dzieci.