Aktualności

Zakończenie roku 2018/2019 w SP 6

"Idź drogą swą, byś mógł z tysiąca dróg wybrać tę jedną"

Opublikowano 2019-07-01

W czerwcowej, gorącej aurze spotkali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi, żeby pożegnać rok szkolny 2018/2019. Pięknie ubrani, nierzadko w muszkach i zachwycająco falujących na wietrze granatowych, galowych spódnicach, z dumą czekali na rozdanie świadectw.

Tym razem uroczystość została podzielona na dwie tury. Klasy młodsze świętowały we wtorek, a młodzież z siódmych i ósmych w środę. Punkt kulminacyjny uroczystości stanowiło pożegnanie absolwentów szkoły.

Była to swego rodzaju gala, podczas której w oprawie podniosłej muzyki i stąpania po czerwonym dywanie dokonywały się rzeczy, które już byli uczniowie zapamiętają na długo. Były i podziękowania i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia w nauce, sporcie oraz za działalność w Samorządzie Szkolnym. Za tę ostatnią uczniowie otrzymali statuetki - Wiktory, które wręczyła Przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania – Pani Karolina Rydzewska.

Z łezką w oku oglądano przekazanie siódmoklasistom sztandaru i insygniów władzy samorządowej trzyletniego panowania ustępującej przewodniczącej SU- Nikoli Dominikowskiej.


Finał uroczystości uświetnił występ „Teatralnej Szóstki”- zespołu muzyczo- teatralnego z SP 6 w Rumi, który zaprezentował przedstawienie pt. Podróż przez SP6 na podstawie autorskiego scenariusza.

Za organizację obchodów odpowiedzialni byli uczniowie z dwóch prężnie działających „filarów” Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi - Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani B. Sobolewskiej i pani A. Pracel oraz Teatralna Szóstka pod opieką pani A. Gliszczyńskiej- Żywickiej i pani M. Plichty.