Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Opublikowane 2021-04-08 MZ

2 kwietnia jest wyjątkowym niebieskim dniem, w tym dniu cały świat integruje się z osobami ze spektrum Autyzmu. Co roku nasza szkoła, uczniowie, rodzice i nauczyciele biorą udział w różnych akademiach, przedsięwzięciach i projektach. Tak też było i w tym roku.

Jednym z naszych działań było wzięcie udziału w mini projekcie „Rumia na niebiesko”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 7 w Rumi. Naszym zadaniem było, ubranie się na niebiesko, zrobienie balona z niebieskiego worka na śmieci i wykorzystanie go do zabawy. Udział w tym przedsięwzięciu brały dzieci i rodzice.

Kolejnym naszym działaniem było wzięcie udziału w akcji „Rumia dla Autyzmu”. Zadaniem było przygotowanie gazetki z wielkim niebieskim sercem. Nasze serce składało się z licznych niebieskich serduszek wykonanych przez naszych uczniów, w ten sposób również chcieliśmy pokazać jak solidaryzujemy się z osobami autystycznymi.

7 kwietnia na zajęciach lekcyjnych został przeprowadzony temat o Autyźmie. Dzieci obejrzały film pt. „Poznaj Marię” autystyczną dziewczynkę. Film ten przybliżył dzieciom co to autyzm, z jakimi trudnościami borykają się osoby ze spektrum Autyzmu i jakimi wyjątkowymi są osobami. Dodatkowo tego dnia wszyscy uczniowie ubrali się na niebiesko, pomimo tego że zajęcia odbywają się zdalnie.