Przedszkole

AKTUALNOŚCI

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE SP6 W RUMI

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

"Brzuchem do góry"

w Stacji Kultura

opublikowano: 2020-02-20 AJ

W środę 19 lutego Ananasy wybrały się na wycieczkę do Stacji Kultura. Zapoznały się z zawodem bibliotekarza, zwiedziły wszystkie zakamarki biblioteki na dworcu, a potem przeniosły się na miękkie poduszki i patrzyły na wszystko, leżąc brzuchem do góry. Zaobserwowane w swej wyobraźni obrazy przeniosły na papier. To był niezwykle kreatywny czas.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Bal karnawałowy

opublikowano: 2020-02-12 AJ

W środę 12 lutego wszystkie przedszkolaki wraz z uczniami klas pierwszych bawiły się na balu "Psi Patrol - Misja Impreza". Były wspólne tańce, śpiewy, zgadywanki i quizy ekologiczne. Ten czas wspaniale zintegrował dzieci podczas wesołej zabawy.

Ankieta dla Rodziców

opublikowano: 2020-02-10 AJ

Drodzy Rodzice,

Pytania do ankiety, którą mają Państwo przed sobą, służą do zebrania informacji na temat procesów wspomagania rozwoju i edukacji dzieci sprzyjających uczeniu się. Ankieta jest anonimowa i służy jedynie do przeprowadzenia ewaluacji wewnętrznej w oddziałach przedszkolnych Szkoły Podstawowej Nr 6.

ANKIETA

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Dzień Babci i Dziadka

u Ananasów

opublikowano: 2020-02-05 AJ

"Hej, babciu, hej, dziadku - witamy Was piosenką wesołą i skoczną i bardzo uśmiechniętą" - tymi słowami przedszkolaki przywitały swoich kochanych gości. Były wiersze, piosenki, wspólne tańce, własnoręcznie wykonane prezenty i pyszny poczęstunek. Z inicjatywy Urzędu Miasta babcie i dziadkowie otrzymali od swoich wnucząt również Pudełka Życia, które pomogą zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo seniorów.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Bezpieczna zima

opublikowano: 2020-01-10 AJ

Zbliżają się ferie zimowe, czyli okres wyjazdów i beztroskiej zabawy na śniegu i lodzie, a także czas zabawy w domowym zaciszu. By ferie przebiegały szczęśliwie, przedszkolaki z grupy 0A w piątek 10.01.2020 przypomniały, o czym należy pamiętać, by przeżyć ten czas bezpiecznie.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Wizyta w Fabryce Elfów

opublikowano: 2019-12-16 AJ

Na ten dzień czekaliśmy od dawna. W poniedziałkowy poranek 16 grudnia pojechaliśmy do Wielkiej Fabryki Elfów w Gdańsku. Czekało na nas mnóstwo atrakcji. Bez naszej pomocy elfy nie naprawiłyby maszyn do produkcji zabawek, nie uporządkowałyby bałaganu w fabryce, a przede wszystkim nie odtworzyłyby Ósmej Legendy, która mówi o tym, że najważniejsza jest przyjaźń i współpraca. Gdy wykonaliśmy wszystkie zadania, czekała na nas przemiła niespodzianka - spotkanie ze świętym Mikołajem, od którego każdy z nas otrzymał Dyplom Pomocnika Elfa i książeczkę!

Carousel imageCarousel imageCarousel image

Mikołajkowe spotkanie

z przedszkolakami

opublikowano: 2019-12-13 AJ

To był bardzo wesoły dzień! W piątek 13 grudnia najstarsze przedszkolaki wybrały się do hali MOSiR, gdzie po raz kolejny odbyło się Mikołajkowe Spotkanie z Przedszkolami. Były tańce z rumskim Ekobohaterem, świąteczny spektakl „Fabryka zabawek” w wykonaniu Teatru MAGmowcy z Torunia, wspólne śpiewanie kolęd oraz minipokaz pirotechniczny. Największą atrakcją była jednak wizyta Świętego Mikołaja w towarzystwie prawdziwych zwierząt - lamy i alpak. Bawiliśmy się wspaniale.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Z wizytą u seniorów

opublikowano: 2019-12-12 AJ

W czwartek 12 grudnia przedszkolaki wybrały się do rumskiego domu seniora. Zaśpiewały mieszkańcom kolędy oraz zaprosiły wszystkich do wspólnego tworzenia świątecznych ozdób z masy solnej. Podczas pracy seniorzy opowiadali dzieciom, jak dawniej wyglądały święta. Wizyta przebiegła w sympatycznej atmosferze. To nie było ostatnie spotkanie, ponieważ seniorzy zaprosili dzieci na czytanie bajek, z którego na pewno skorzystamy.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Warsztaty bożonarodzeniowe

W środę 11 grudnia w grupie 0A odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe, podczas których dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały kartki świąteczne oraz stroiki, które zostały przekazane do domu seniora w Rumi. Ponadto przy kawie i ciastku rodzice mieli okazję porozmawiać z panią psycholog o tym, jak zbudować więź z dzieckiem poprzez wspólną zabawę.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Dzieciaki Sadzeniaki w akcji

opublikowano: 2019-12-10 AJ

We wtorek 10 grudnia Ananasy, dzięki uprzejmości mamy Zuzi, przez dwie godziny były pracownikami Leroy Merlin w Rumi. Dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o tym miejscu, zwiedziły wszystkie działy w sklepie, a przydział dostały w dziale ogrodniczym. Poznały wiele ciekawostek o świecie roślin, a potem na zajęciach praktycznych nauczyły się sadzić rośliny. Każde dziecko przesadziło do większej doniczki poinsecję, czyli gwiazdę betlejemską. Piękne kwiaty i miłe wspomnienia zabraliśmy do domu. Dziękujemy PRACOWNIKOM Leroy Merlin za świetnie przygotowane warsztaty.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

We wtorek 3.12.2019 oddziały przedszkolne uroczyście obchodziły Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W tym dniu gościem specjalnym był absolwent naszej szkoły, Dawid Briszke, który z radością przeczytał bajkę przedszkolakom. Dzieci miały okazję obejrzeć prezentację multimedialną o życiu Dawida. To jednak nie koniec atrakcji. Dzieci wzięły czynny udział w zabawie sensorycznej, zorganizowanej przez nauczycielki wspomagające w oddziałach przedszkolnych w ramach programu „Brudne rączki”. Chętne dzieci wzięły również udział w konkursie pt. # piękno jest w każdym z nas, który nawiązywał do internetowej akcji prowadzonej przez Fundację Ja Też. Dzień minął pod znakiem dobrej zabawy, radości i tolerancji.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Olimpiada u Mikołaja - Ósemka przedszkolakowi

opublikowano: 2019-11-29 AJ

W piątek 29 listopada zerówkowicze skorzystali z zaproszenia starszych kolegów z SP nr 8 i wybrali się na halę MOSiR. 15-osobowa drużyna reprezentowała naszą placówkę w wielu konkurencjach sportowych, m.in. rzut do celu, skok w dal, sprint ze slalomem. Na widowni zasiedli kibice i gorąco dopingowali swoich kolegów. Najlepszym sportowcom wręczono medale, wszystkie dzieci otrzymały nagrody i niespodzianki. Na zakończenie uczniowie SP nr 8 zaprezentowali przedszkolakom spektakl teatralny pt. „Opowieść wigilijna”. To był dzień pełen radości i sportowej rywalizacji.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Dzień Pluszowego Misia

opublikowano: 2019-11-25 AJ

25 listopada - każde dziecko dobrze zna tę datę. Wtedy na całym świecie obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji przedszkolaki przyszły na zajęcia ze swoimi ukochanymi pluszakami i wszystko tego dnia było misiowe. Trochę historii powstania tej cudnej zabawki, sprawdzenie wiedzy nt. misiowych bajek, tańce, piosenki, misiowe kodowanie, fotobudka, a nawet misiowe ciasto. Każda grupa świętowała na swój misiowy sposób.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Dzieci prawa swoje mają, teraz wszyscy je poznają

opublikowano: 2019-11-20 AJ

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka i Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Przedszkolaki również zapoznały się ze swoimi prawami, poważnie dyskutując na te ważne tematy oraz korzystając z jednego ze swoich praw - prawa do zabawy.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Witaminowe zawody sportowe

opublikowano: 2019-11-15 AJ

Piątek 15.11.2019 rozpoczęliśmy na sportowo. W ramach programu Przedszkole z witaminą, w myśl zasady, że ruch to zdrowie, stanęliśmy do zmagań sprawnościowych. Okazało się, że nie straszne nam slalomy, rzuty do celu, czy współpraca przy przenoszeniu lasek gimnastycznych. Na próżno szukać zwycięzców - tym razem zawody zakończyły się remisem.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Śniadanie daje moc!

opublikowano: 2019-11-14 AJ

W czwartkowy poranek 14.11.2019 r. przedszkolaki przekonywały o tym swoich bliskich. Podczas zajęć otwartych zaprezentowały swoją wiedzę na temat witamin i zdrowego odżywiania. Później sprawdziły, czy rodzice również radzą sobie z tym trudnym zagadnieniem. A wiadomo, że wiedzę najlepiej sprawdzić praktycznie, dlatego dorośli i dzieci wspólnie przygotowali pyszne i zdrowe drugie śniadanie, na którym królowały owoce i warzywa. Po takiej dawce witamin energia rozpierała wszystkich aż do wieczora.

Jesienne przedstawienie

Opublikowane: 2019-10-20 AJ

W piątek 20.10.2019 r. JAGÓDKI zaprosiły panią dyrektor, nauczycieli i wszystkie dzieci z grup przedszkolnych na Jesienne Przedstawienie. Na tle jesiennej scenerii dzieci wspaniale zaprezentowały swoje zdolności aktorskie i wokalne. Pokazały, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie i jakie korzyści przynosi nam ta kolorowa pora roku. Było to świetne utrwalenie wiadomości o jesieni zdobytych podczas zajęć dydaktycznych.

Nie zabrakło również życzeń dla nauczycieli z okazji ich święta. Dzieci podziękowały pani dyrektor i swoim paniom za trud włożony w ich wychowanie oraz wręczyły kwiatki i własnoręcznie przygotowane laurki.

Wizyta żyrafy Oli

Opublikowane: 2019-10-10 AJ

W poniedziałek 07.10.2019 r. do sal oddziałów przedszkolnych zajrzał niecodzienny gość. To żyrafa Ola – najwspanialsza z żyraf, która jest bohaterką serii wydawniczej, z której korzystamy w tym roku w przedszkolu.

Dzięki swojej długiej szyi żyrafa zauważa dużo więcej niż inni, ma wielkie serce i jest bardzo wrażliwa. Dlatego dobrze było się z nią spotkać, pobawić się, potańczyć i porozmawiać o emocjach. Pomogła wszystkim zrozumieć, jak ważna jest komunikacja, która opiera się na szacunku i empatii. Dziękujemy wydawnictwu Klett za przemiłą niespodziankę.

Dzień Przedszkolaka i pasowanie

opublikowane: 2019-09-21

W piątek 20 września wszystkie przedszkolaki w Polsce obchodziły swoje święto. W naszej placówce również świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka.

Wszystkie CYTRYNKI, ANANASY i JAGÓDKI zebrały się w sali gimnastycznej, by wykazać się swoją sprawnością ruchową, zaprezentować zdolności muzyczne i przede wszystkim dobrze się bawić. Pod czujnym okiem Pani Dyrektor dzieciaki wykonały wszystkie zadania, złożyły przyrzeczenie i zostały prawdziwymi przedszkolakami na medal.

Gratulujemy i życzymy samych radosnych, owocnych dni

w naszym oddziale przedszkolnym :)

Muzycznie wkroczyliśmy w nowy rok przedszkolny

opublikowane: 2019-09

Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w koncercie organizowanym w ramach Rumskich Spotkań Muzycznych. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji usłyszały przeboje muzyki klasycznej, filmowej i musicalowej. Koncert był zachwycający!

Po drodze przedszkolaki miały okazję poćwiczyć zdobytą wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po mieście. Egzamin zdany na piątkę z plusem.

Koza Krysia w przedszkolu!

Różni goście nas odwiedzali, ale prawdziwa koza pojawiła się po raz pierwszy. A to wszystko dzięki Zagrodzie Powroty, którą zaprosiliśmy w ramach realizacji programu „Przedszkole z witaminą”. Są to wspaniali regionaliści pasjonujący się starodawnymi urządzeniami. Łączą muzeum i teatr, a uczestnicy ich zajęć biorą czynny udział w pokazach poprzez wykonywanie niecodziennych zadań. I tak właśnie było. Własnoręcznie zrobiliśmy masło, twaróg, ale najbardziej podobało nam się dojenie kozy. Koza Krysia pięknie zadziałała na nasze emocje, przez co łatwiej przyswoiliśmy wiedzę. Życzymy sobie więcej spotkań z Zagrodą Powroty.

Dzika Afryka

Przedszkolaki wybrały się na przedstawienie teatralne pt. „Dzika Afryka”. Temperatura na zewnątrz iście afrykańska, dlatego bez problemu przenieśliśmy się do świata stworzonego przez aktorów. Razem z Kazikiem przemierzyliśmy na rowerze cały Czarny Ląd. Na pustyni spotkaliśmy wojowników, którzy podzielili się ze spragnionym podróżnikiem wodą. W dżungli widzieliśmy lwa, który nie dbał o zęby i trzeba było usunąć mu dziurawy kieł. Król Rwandy ucieszył się z wizyty przybysza z Polski i podarował mu cenną strzelbę, a afrykański wódz w podziękowaniu za naukę jazdy na rowerze, grając na tam-tamie, poprosił innych przywódców o przyjazne przyjęcie Kazika w ich wioskach. Ciągle zmieniająca się scenografia, pełna okazałych roślin i dzikich zwierząt, przyciągała wzrok oglądających. Interaktywne przedstawienie z wpadającymi w ucho piosenkami bardzo spodobało się dzieciom.

PODRÓŻ PO EKOGALAKTYCE

Pewnego majowego dnia aktorzy Teatru Pomarańczowy Cylinder zabrali wszystkie dzieciaki i panie z oddziałów przedszkolnych w niesamowitą podróż. Wsiedliśmy do kosmicznego pojazdu, który bez naszej pomocy by nie ruszył. Potrzebował naturalnej energii wytwarzanej przez nasze machające ręce. Pilot i jego pomocnik lądowali co rusz na innych planetach, na których spotykali ciekawe postaci. Dzięki rozmowom z nimi dowiedzieliśmy się, jak ważne jest dbanie o środowisko, oszczędzanie energii, szacunek do wody i jedzenia, czy wykorzystywanie energii odnawialnej. Była to też historia o pokonywaniu strachu przed nieznanym. Wszystkie spotkane ufoludki, roboty i maszyny okazały się bardzo przyjazne i - mimo wielu różnic - w gruncie rzeczy podobne do nas. Uwielbiamy takie szalone podróże, pełne humoru i wielu ciekawostek.

WIZYTA W WIELKIEJ FABRYCE ELFÓW

We wtorek 11 grudnia Pszczółki, Wesołe Niedźwiadki i dzieci z klasy Id, nie mogąc doczekać się świąt, wybrały się do Wielkiej Fabryki Elfów. I to był świetny pomysł! Znaleźliśmy tam świąteczne dźwięki, które nastroiły nas do wykonywania zadań wyznaczonych przez elfy: odszukiwanie nutek, granie na bum-bum rurkach, wspólne budowanie maszyny poruszającej choinki, nauka gry na bębnach czy na pianinie. Były też zabawy ruchowe na rowerkach stacjonarnych, dmuchane zjeżdżalnie, wyścigi drużyn i kąpiel w basenie z kulkami. Później przyszedł moment wyciszenia i stworzenia listów do św. Mikołaja. Okazało się, że i JEGO tam spotkaliśmy. Przyjął nas w swoim pokoju i każdemu wręczył wspaniały upominek.

XIX PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ

Dzieci z grupy Wesołe Niedźwiadki wzięły udział w XIX Przeglądzie Piosenki Dziecięcej „Muzyczne zoo". Zaśpiewały hymn swojej grupy pt. „Misie". Nie przeraziła ich scena ani zgromadzona publiczność. Wystąpiły bez tremy, nie zapominając o układzie choreograficznym, dzięki czemu wywalczyły drugie miejsce w swoim pierwszym konkursie poza murami naszej placówki. Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom.

MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE

W piątek 7 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z opiekunami wybrały się na 12. już spotkanie dzieci z rumskich przedszkoli ze świętym Mikołajem na hali MOSiR. Były wspólne tańce, śpiewanie kolęd, konkursy i pokazy. To świetny czas na integrowanie się rumskich dzieci przy wspólnej zabawie. Było wesoło, radośnie i kolorowo.

BAŚNIE I LEGENDY POLSKIE

We wtorek 20.11. dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na przedstawienie teatralne. Mali patrioci z przejęciem obejrzeli spektakl „Baśnie i legendy polskie", poznali legendę o złotej kaczce, o żywej wodzie i o szewczyku Dratewce. Lalki, marionetki i aktorzy przenieśli widzów do magicznego świata, w którym prym wiodły szacunek do ludzi i umiłowanie wolności. Była to świetna lekcja patriotyzmu.

ZAWODY SPORTOWE "BIAŁO-CZERWONI"

W środę 21.11. przedszkolaki włożyły wygodne biało-czerwone stroje, żeby na sportowo uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po zaprezentowaniu się wszystkie Słoneczka, Pszczółki i Wesołe Niedźwiadki dzielnie brały udział w konkurencjach sprawdzających ich szybkość, zwinność, wytrzymałość i współpracę. Rywalizacja była zacięta, kibice zdzierali gardła, dopingując swoich kolegów. Radości nie było końca, gdy okazało się, że wygrali... WSZYSCY. Każda drużyna zdobyła taką samą ilość punktów. Na pożegnanie dzieci głośno zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem" i z dyplomami wróciły do swoich sal.

JESIENNY SPACER PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W poniedziałek 15.10. Wesołe Niedźwiadki zabrały kolegów i koleżanki z oddziałów przedszkolnych na "Jesienny spacer" po parku. Spotkały tam Panią Jesień, która sprawdziła wiedzę dzieci na temat swojej pory roku. Były wiersze, piosenki, wesołe tańce, a także podziękowania i życzenia dla nauczycieli z okazji ich święta. Po przedstawieniu dzieci poprosiły panią dyrektor o pasowanie na przedszkolaka. Każda grupa odśpiewała swój hymn. Swoim radosnym występem dzieci udowodniły, że zasługują na przyjęcie w poczet społeczności naszego przedszkola. Z wielką dumą i przejęciem wypowiedziały słowa przyrzeczenia, a pani dyrektor dokonała pasowania przez dotknięcie ramienia każdego dziecka wielką kolorową kredką.

0a - Pszczółki

wych. E.Samson wych. A.Barzowska-Witko A.Drzazga

0b - Wesołe Niedźwiadki

wych. K.Plichta, wych. A.Jagodzińska P.Trawicka

0c - Słoneczka

wych. E. Angel wych. W.Korpys K.Marzejon-Posańska