SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W RUMI

Konkurs Kuratoryjny i Multitest

15 października uczniowie naszej szkoły mogli zmierzyć się z zadaniami konkursowymi z języka angielskiego w eliminacjach szkolnych w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym organizowanym przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. W eliminacjach wzięło udział 29 uczniów z klas VII i VIII, nad których przebiegiem czuwały panie Joanna Malewska, Sylwia Wajchert i Andżelika Netter.

29 uczniów klas IV – VIII wzięło udział w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego, organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej - Multitest, który odbył się 23 października. Konkurs miał formę testu wielokrotnego wyboru składającego się z 26 pytań. Konkurs przeprowadziły panie Joanna Malewska, Sylwia Wajchert i Ewa Wojtakowska. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników, które odbędzie się 16 grudnia.

Zachęcamy uczniów do odwiedzenia strony z archiwalnymi testami, sprawdzenia swojej wiedzy i wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.

Październikowa Cafe London – 29.10.2019

Koniec października w kulturze Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych to czas obchodów Halloween. Nauczanie języka obcego wzbogacone o elementy kulturowe pomaga w poszerzaniu słownictwa i rozwijaniu zainteresowań związanych ze zwyczajami panującymi w krajach anglojęzycznych. W związku z tym październikowa kawiarenka Cafe London zapełniła się, dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców, wszelakimi słodkościami, które nawiązywały w swym wyglądzie do symboli związanych z Halloween. Organizacją i sprzedawaniem zajmowali się uczniowie kl. 7d pod czujnym okiem pani Joanny Malewskiej. Oprócz delektowania się wypiekami, uczniowie mogli rozwiązywać zadania o tematyce poświęconej temu zwyczajowi i zdobyć kolejne naklejki do swoich legitymacji.

Dziękujemy rodzicom za aktywny udział i zachęcamy do dalszej współpracy!

Podziękowania z Buckingham Palace

Wielka Brytania w tym roku w maju świętowała narodziny syna księżnej Megan i księcia Harry’ego. Z całego świata płynęły gratulacje dla rodziców nowo narodzonego dziecka. List z gratulacjami został wysłany również przez uczniów klasy 7d i nie został bez odpowiedzi - w lipcu uczniowie otrzymali podziękowania z Pałacu Buckingham.

26.09.2019 Europejski Dzień Języków Obcych

Co roku w naszej szkole uczniowie z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych przygotowują specjalne lekcje, w czasie których poszerzają swoje wiadomości na temat krajów europejskich i doskonalą umiejętności językowe. Chętni uczniowie prowadzili tego dnia przygotowane przez siebie lekcje w formie quizu i przedstawiali prezentacje multimedialne. Klasy młodsze (1-3) brały udział w konkursie plastycznym „The European flag”. Każdy uczestnik konkursu otrzymał certyfikat, a zwycięzcy nagrody. W czasie przerw czynna była kawiarenka Cafe London, gdzie można było zakupić wypieki wykonane według przepisów z różnych krajów europejskich. Na chętnych chcących doskonalić swój warsztat językowy czekały zadania, za wykonanie których otrzymali naklejki do legitymacji Cafe London. Na osoby, które uzbierają komplet 8 naklejek, czeka nagroda w czerwcu.

Program Insta.Ling dla Szkół

Lekcje języków obcych w naszej szkole prowadzone są przeróżnymi metodami. Do jednej z nich należą programy i aplikacje wspierające naukę i utrwalanie poznanego już słownictwa. Do programów tych należą Insta.Ling dla Szkół, Quizlet i Extra Homework Online.

W bieżącym roku nasza szkoła ponownie przystąpiła do Programu Insta.Ling dla Szkół. Systematyczne korzystanie z tego programu wpływa na poprawę poziomu przyswojenia słówek oraz powoduje zwiększenie pewności siebie uczniów posługujących się językiem obcym.

Program Insta.Ling dla Szkół daje nauczycielom, uczniom i ich rodzicom bezpłatny dostęp do strony WWW w ramach programu szkolnego. Zadaniem ucznia, który przystąpił do Programu jest systematyczne logowanie się i wykonanie powtórki słownictwa przydzielonego przez nauczyciela. Po każdej sesji uczeń dostaje raport z systematyczności i postępów pracy.

Link do strony: https://instaling.pl